Technologie | Samsung | Investice | OLED

Samsung investuje 11 miliard dolarů do technologie QD-OLED, je to cesta k levnějším OLED displejům

Samsung tento týden ohlásil značnou investici 11 miliard dolarů do vývoje nové technologie výroby QD-OLED, která by v budoucnu měla přinést mnohem levnější a rychlejší výrobu OLED panelů. Investovat bude hlavně v Jižní Koreji, kde chce postavit dvě nové továrny, které by měly začít s výrobou do roku 2025.

První výroba by měla začít už mnohem dříve ve stávajících výrobnách, jenom v menším množství. Nová linka bude vybudována v továrně L8 v Tangjongu, kde se nyní vyrábí klasické LCD panely.

image.png

Změna výrobní linky by měla proběhnout do prvního čtvrtletí roku 2021 a  následně se počítá i s produkcí 30 tisící panelů měsíčně. Jakmile se rozběhnou nově budované továrny, kapacita výroby ještě řádově vzroste.

Hlavní rozdíl vůči současné výrobě tkví ve zjednodušení výroby. Současné OLED panely mají 22 vrstev, ovšem QD-OLED je srazí na pouhých 13. To by mělo citelně zlevnit výrobu jednoho čtverečního metru OLED panelu z 95 na 26 dolarů. Mělo by se to pozitivně projevit na cenách OLED televizorů, ale také notebooků, monitorů či tabletů s OLED panely. 

Zdroj: Anandtech

Diskuze (13) Další článek: Nejvýkonnější evropský superpočítač bude Archer 2. Dostane procesory Epyc od AMD

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,