Samsung | Virtuální realita

Samsung chystá nové brýle pro virtuální realitu. Vypadají jako moucha

Samsung se zřejmě chystá přijít s novou verzí svých brýlí pro virtuální realitu Odyssey. U čínského úřadu pro ochranu průmyslového vlastnictví (CNIPA) si nechal zaregistrovat patent, který ukazuje, jak by budoucí VR headset mohl vypadat. Zaujme hned na první pohled, protože vypadá jako velká masařka. 

Technologické specifikace v dokumentaci zmíněné příliš nejsou, jde o designový patent. Vzhled a lá moucha je tak to jediné, z čeho můžeme vycházet. Za dvěma velkými vypouklými skly se mají nacházet čtyři kamery pro sledování pohybu. Dvě míří šikmo, což slouží k tomu, aby zařízení mělo představu o poloze kontrolerů, i když se budou nacházet mimo přední zorné pole. Podobný systém využívá například Oculus Rift S. 

Zajímavé je, že Samsung k patentu nepřiložil jen černobílé ilustrace, jak bývá zvykem, ale podrobné 3D rendery ve vysokém rozlišení. Na jedné verzi jsou skla oranžová, na jedné modrá. Rozdíly mezi barvami a jejich účel firma nepopisuje. Možností je, že jde o materiál, který je transparentní pouze v jednom směru, či který propouští pouze určité vlnové délky světla. 

Každopádně nikde není vysvětleno, jestli mají kupole, ze kterých jde mírný strach, technologický účel, nebo jde pouze o designové rozhodnutí. Snad Samsung zvolil první variantu, protože těžko si představit, že by lidé chtěli dobrovolně vypadat jako velké masařky. 

Rovněž se spekuluje nad tím, zda jde o samostatný headset, který mohl přímo konkurovat Oculus Questu, nebo navazuje na předchozí dvě Odyssey VR varianty. Obě využívají technologii Microsoft Windows Mixed Reality a zatím to vypadá, že i tento Odyssey půjde tímto směrem - na obrázcích nemá dostatek tlačítek ani portů, pouze ovládání hlasitosti a obrazu.

Jak to nicméně u patentů bývá, brýle nemusí vzniknout, většina návrhů se nikdy nedostane do produkce. Ale na druhou stranu - Samsung své produkty aktualizuje v rychlých cyklech a zatím vždy nové brýle Odyssey představil po jednom roce. Od posledního Odyssey+ plus již uplynul rok, takže nový produkt není nereálný. 

Diskuze (4) Další článek: Prohlížeč Chrome vychází ve verzi 80. Google varuje, že některé weby v něm nemusí fungovat

Témata článku: Samsung, Virtuální realita, Brýle, Odyssea, Patent, Headset, Jak, Mouchy, Oculus Rift SSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony