Samsung | Úložiště | SSD

Samsung chystá levné 2,5" SSD 870 QVO s kapacitou až 8 TB. Novinku vyzradil Amazon

Samsung chystá levné 2,5" SSD 870 QVO s kapacitou až 8 TB. Novinku vyzradil Amazon

Pokud potřebujete SSD s vysokou kapacitou a zároveň za velmi výhodnou cenu, měli byste zbystřit. Samsung totiž takt trochu potají na Amazonu zalistoval novou generaci SSD řady 870 QVO, kterou ještě oficiálně nepředstavil.

Jak je z názvu patrné, tato SSD používají QLC čipy (čtyři bity na buňku), což je právě důvod, proč je možné dostat cenu za gigabajt ještě níže, než tomu je u SSD s čipy TLC, MLC nebo SLC.

Klepněte pro větší obrázek

Jedná se ale o klasické 2,5palcové modely s rozhraním SATA, takže rychlosti jsou limitované na přibližně 550/520 MB/s při sekvenčním čtení a zápisu.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung chce ale zaujmout cenou za kapacitu. Zatímco 1TB model vyjde na 130 dolarů (3 700 korun), což není příliš výhodné, protože i několikanásobně rychlejší NVMe modely do slotu M.2 se prodávají už za cenu kolem tří tisíc korun, mnohem zajímavější je to u nejvyššího 8TB modelu. Ten vyjde na slušných 900 dolarů, tedy v přepočtu asi 25 tisíc korun.

V současnosti se na trhu prodává například levný 2,5palcový Kingston Flash Enterprise DC450R s kapacitou 7,68 TB, ale s cenou 32 tisíc korun. Řada Samsung 870 QVO bude ale oficiálně dostupná o trochu později, menší modely budou v prodeji na konci června a 8TB model pak až 20. srpna.

Diskuze (11) Další článek: Hraní na Macu nebo Linuxu? Jde to, ale dře to

Témata článku: Hardware, Samsung, Amazon, Úložiště, SSD, MLC, QLC, TLC, SLC, Novi, Čip, Model, Cena, Kapacita, NovinkaŠmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Týden Živě: Google ruší mobilní Android Auto a navigace Mapy.cz stále pokulhává
David PolesnýJakub Čížek
Android AutoMapy.czTýden ŽivěVideo
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Vyzkoušeli jsme CBL-Mariner 1.0. První linuxový operační systém od Microsoftu

Vyzkoušeli jsme CBL-Mariner 1.0. První linuxový operační systém od Microsoftu

** Microsoft zveřejnil svůj první linuxový OS ** Hned jsme ho stáhli z GitHubu a nainstalovali ** Možná ho budete používat, aniž byste to vůbec tušili

Jakub Čížek
MicrosoftLinux