Samsung | Patenty

Samsung chce do stylusu umístit foťák s optickým zoomem. Ano, do malého pera k telefonu

Stylus je malé pero určené pro přesné ovládání dotykových displejů. Už teď překvapuje, když do svého tenkého těla pojme konektivitu a bezdrátové nabíjení, Samsung ale hodlá jít ještě dál. Nechal si patentovat stylus s fotoaparátem, který je navíc vybaven i optickým zoomem.

Firma o patent zažádala v roce 2017 a tento týden ho získala, upozornil web Patently Mobile. Patent se týká stylusu S Pen dodávaného s telefonem Note 9.

Stylus má podle návrhu vlastní fotoaparát, přes který by bylo možné pořizovat fotografie a natáčet videa. Telefon by v tomto případě fungoval jako hledáček a přes bluetooth by se do něj odesílaly pořízené snímky.

Důvodů, proč by něco takového bylo užitečné, existuje několik. Samsung v první řadě počítá s tím, že by byl takový fotoaparát vybaven optickým zoomem, který běžně v telefonech možný není. Stačí snímací zařízení umístit na konec pera a vznikne prostor pro zasouvání a vysouvání optických členů.

Člověk by také s perofotoaparátem mohl fotit z úplně nových úhlů a třeba také tajně. Kreativní možnosti to otevírá rozhodně zajímavé.

Samozřejmě, jak to tak bývá, je to patent a Samsung ho nikdy zrealizovat nemusí. Ale vzhledem k tomu, že už dnes S Pen funguje jako dálková spoušť k foťáku na mobilu, není těžké si představit, že by mohl i sám fotit.

Jak přesně pracuje současný stylus S Pen:

Diskuze (5) Další článek: Chytrý reproduktor Applu se moc neprodává. Alexa a Google asistent vládnou

Témata článku: Kamera, Samsung, Fotoaparát, Patenty, Mobil, Vysouvání, S PEN, Foťák, Zoom, Stylus, Pero, Patent, Telefon


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky