Seznam.cz | Web | Vyhledávače

Samsung A52 a Astra Zeneca jsou skokany roku 2021 ve vyhledávání na Seznamu. Víte, co je kokotice?

grafika: Seznam.cz / koláž: Petr Urban / Živě.cz
Samsung A52 a Astra Zeneca jsou skokany roku 2021 ve vyhledávání na Seznamu. Víte, co je kokotice? | grafika: Seznam.cz / koláž: Petr Urban / Živě.cz

V prosinci své skokany roku z hlediska vyhledávání zveřejnil Google, až teď na něj navázal tuzemský Seznam.cz. Ani jeden z vyhledávačů nepouští ven nejhledanější hesla, protože u nich hrozí opakování. Provozovatelé směrem k veřejnosti raději komunikují trendy.

Seznam konkrétně své skokany popisuje jako „dotazy vyhledávané mnohem častěji než v předchozím roce“. Pojďme se tedy na necelou desítku kategorií skokanů za rok 2021 podívat. Seznam konstatuje, že Češky a Češi už pandemii akceptovali jako běžnou součást životů a v online životě se chtějí bavit.

Nejčastěji se prostřednictvím vyhledávače zajímali o aktuální události, k nimž patřili výbuch sopky na Kanárských ostrovech, zablokování Suezského průplavu nebo volby do Poslanecké sněmovny. V kategorii Zprávy a kauzy přesto první místo obsadil ryze praktický dotaz Zavřené obchody 2021, který s koronavirovou pandemií souvisí. Obecně ale Česko nejvíce hledalo informace o různých videoslužbách.

Výsledky můžete porovnat s Googlem, který kromě globálních trendů publikoval také trendy ve vyhledávání v Česku. V jeho případě první místo obsadilo sčítání lidu, které v případě Seznamu ve srovnatelné kategorii skončilo páté. Mezi produkty v žebříčku deseti skokanů najdeme i dvě vakcíny.

Jednotlivé žebříčky najdete v následujících kapitolách.

Diskuze (6) Další článek: Project Lyra: Astronomové touží prozkoumat mezihvězdný objekt ʻOumuamua

Témata článku: Google, Internet, Seznam.cz, Web, Samsung, Vyhledávače, Statistiky, TikTok, Informační technologie, Velikonoce, Harriet, Beskydy, Česká republika, Seznam, Skokan roku, Skokan, Vyhledávání, Trend, Volný, Suezský průplav, Mountfield, Výměna manželek, Poslanecká sněmovna, Kanárské ostrovy, WittSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět