Uber | Autonomní vůz

Samořídicí auto za smrtelnou nehodu nemůže, Uber nebude obviněný

Uber vyvázne z nehody svého autonomního vozidla, při které zemřela loni v Arizoně žena, zcela bez postihnu. Místní prokurátorka Sheila Polková v dopise informovala, že společnost za nešťastnou událost není trestně odpovědná a nebude z ničeho obviněna.

Polková v dokumentu uvádí, že se svým týmem pečlivě analyzovala video z nehody a dospěla k názoru, že na něm není přesně zobrazeno, jak ke srážce došlo. Aby police Uber obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti, musela by podle Polkové získat jiné důkazy.

Není ale vyloučeno, že policie nebude stíhat řidiče, respektive řidičku Rafaelu Vasquezovou (muž, který se nyní považuje za ženu), která ve vozidle Uberu seděla a jízdu kontrolovala. Podle policie totiž v době jízdy sledovala reality show The Voice na Hulu.

O tom však rozhodne odlišná prokuratura. Polková dodává, že pokud se ke kroku přistoupí, i v tomto případě třeba více důkazů než jen video z nehody. Variantou by podle ní mohlo být, že policie požádá o pomoc experta, který rozhodne, zda řidička mohla srážce zabránit.

K nehodě došlo v březnu loňského roku ve večerních hodinách. Volvo XC90, které Uber testoval pro autonomní provoz, srazilo Elaine Herzbergovou, která přes silnici vedla kolo. Žena krátce poté zemřela.

Uber následně své testy pozastavil a doteď vývoj autonomních vozidel neobnovil do šíře, ve které na něm pracoval před tím. Řada konkurenčních společností rovněž v reakci testy utlumila.

Záznam z nehody, který pořídily kamery ve vozidle:

Diskuze (19) Další článek: Jak účelně řídit IT? Přijďte na ManDay.it

Témata článku: Uber, Policie, Soudy, Volvo, Autonomní vůz, Smrtelná nehoda, Prokurátor, Řidička, Autonomní vozidlo, Nehoda, Vozidlo, Arizona


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 59

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu