Autonomní vůz | Uber

Samořídicí auto za smrtelnou nehodu nemůže, Uber nebude obviněný

Uber vyvázne z nehody svého autonomního vozidla, při které zemřela loni v Arizoně žena, zcela bez postihnu. Místní prokurátorka Sheila Polková v dopise informovala, že společnost za nešťastnou událost není trestně odpovědná a nebude z ničeho obviněna.

Polková v dokumentu uvádí, že se svým týmem pečlivě analyzovala video z nehody a dospěla k názoru, že na něm není přesně zobrazeno, jak ke srážce došlo. Aby police Uber obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti, musela by podle Polkové získat jiné důkazy.

Není ale vyloučeno, že policie nebude stíhat řidiče, respektive řidičku Rafaelu Vasquezovou (muž, který se nyní považuje za ženu), která ve vozidle Uberu seděla a jízdu kontrolovala. Podle policie totiž v době jízdy sledovala reality show The Voice na Hulu.

O tom však rozhodne odlišná prokuratura. Polková dodává, že pokud se ke kroku přistoupí, i v tomto případě třeba více důkazů než jen video z nehody. Variantou by podle ní mohlo být, že policie požádá o pomoc experta, který rozhodne, zda řidička mohla srážce zabránit.

K nehodě došlo v březnu loňského roku ve večerních hodinách. Volvo XC90, které Uber testoval pro autonomní provoz, srazilo Elaine Herzbergovou, která přes silnici vedla kolo. Žena krátce poté zemřela.

Uber následně své testy pozastavil a doteď vývoj autonomních vozidel neobnovil do šíře, ve které na něm pracoval před tím. Řada konkurenčních společností rovněž v reakci testy utlumila.

Záznam z nehody, který pořídily kamery ve vozidle:

Diskuze (19) Další článek: Jak účelně řídit IT? Přijďte na ManDay.it

Témata článku: Autonomní vůz, Uber, Policie, Soudy, Volvo, Prokurátor, Autonomní vozidlo, Nehoda, Smrtelná nehoda, Arizona, Vozidlo, Řidička


Určitě si přečtěte

Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 34

David Polesný
VánoceNotebooky
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5