Autonomní vůz | Uber

Samořídicí auto za smrtelnou nehodu nemůže, Uber nebude obviněný

Uber vyvázne z nehody svého autonomního vozidla, při které zemřela loni v Arizoně žena, zcela bez postihnu. Místní prokurátorka Sheila Polková v dopise informovala, že společnost za nešťastnou událost není trestně odpovědná a nebude z ničeho obviněna.

Polková v dokumentu uvádí, že se svým týmem pečlivě analyzovala video z nehody a dospěla k názoru, že na něm není přesně zobrazeno, jak ke srážce došlo. Aby police Uber obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti, musela by podle Polkové získat jiné důkazy.

Není ale vyloučeno, že policie nebude stíhat řidiče, respektive řidičku Rafaelu Vasquezovou (muž, který se nyní považuje za ženu), která ve vozidle Uberu seděla a jízdu kontrolovala. Podle policie totiž v době jízdy sledovala reality show The Voice na Hulu.

O tom však rozhodne odlišná prokuratura. Polková dodává, že pokud se ke kroku přistoupí, i v tomto případě třeba více důkazů než jen video z nehody. Variantou by podle ní mohlo být, že policie požádá o pomoc experta, který rozhodne, zda řidička mohla srážce zabránit.

K nehodě došlo v březnu loňského roku ve večerních hodinách. Volvo XC90, které Uber testoval pro autonomní provoz, srazilo Elaine Herzbergovou, která přes silnici vedla kolo. Žena krátce poté zemřela.

Uber následně své testy pozastavil a doteď vývoj autonomních vozidel neobnovil do šíře, ve které na něm pracoval před tím. Řada konkurenčních společností rovněž v reakci testy utlumila.

Záznam z nehody, který pořídily kamery ve vozidle:

Diskuze (19) Další článek: Jak účelně řídit IT? Přijďte na ManDay.it

Témata článku: Autonomní vůz, Policie, Uber, Soudy, Volvo, Vozidlo, Smrtelná nehoda, Prokurátor, Nehoda, Autonomní vozidlo, Arizona, Řidička


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 83

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

** Nové barvy a rychlejší procesory, jinak je vše při starém ** Alcantara okolo klávesnice výrazně zlepšuje komfort používání ** Displej s poměrem stran 3:2 oceníte při práci na webu nebo aplikacích Office

Tomáš Holčík | 153Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru