Autonomní vůz | Uber

Samořídicí auto za smrtelnou nehodu nemůže, Uber nebude obviněný

Uber vyvázne z nehody svého autonomního vozidla, při které zemřela loni v Arizoně žena, zcela bez postihnu. Místní prokurátorka Sheila Polková v dopise informovala, že společnost za nešťastnou událost není trestně odpovědná a nebude z ničeho obviněna.

Polková v dokumentu uvádí, že se svým týmem pečlivě analyzovala video z nehody a dospěla k názoru, že na něm není přesně zobrazeno, jak ke srážce došlo. Aby police Uber obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti, musela by podle Polkové získat jiné důkazy.

Není ale vyloučeno, že policie nebude stíhat řidiče, respektive řidičku Rafaelu Vasquezovou (muž, který se nyní považuje za ženu), která ve vozidle Uberu seděla a jízdu kontrolovala. Podle policie totiž v době jízdy sledovala reality show The Voice na Hulu.

O tom však rozhodne odlišná prokuratura. Polková dodává, že pokud se ke kroku přistoupí, i v tomto případě třeba více důkazů než jen video z nehody. Variantou by podle ní mohlo být, že policie požádá o pomoc experta, který rozhodne, zda řidička mohla srážce zabránit.

K nehodě došlo v březnu loňského roku ve večerních hodinách. Volvo XC90, které Uber testoval pro autonomní provoz, srazilo Elaine Herzbergovou, která přes silnici vedla kolo. Žena krátce poté zemřela.

Uber následně své testy pozastavil a doteď vývoj autonomních vozidel neobnovil do šíře, ve které na něm pracoval před tím. Řada konkurenčních společností rovněž v reakci testy utlumila.

Záznam z nehody, který pořídily kamery ve vozidle:

Diskuze (19) Další článek: Jak účelně řídit IT? Přijďte na ManDay.it

Témata článku: Autonomní vůz, Policie, Volvo, Soudy, Uber, Řidička, Nehoda, Arizona, Autonomní vozidlo, Vozidlo, Smrtelná nehoda


Určitě si přečtěte

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 145

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 22

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8