Úložiště | SSD

Sabrent Rocket Q4: první 4TB NVMe SSD pro PCI Express 4.0 má rychlost čtení téměř 5 GB/s

V květnu o sobě nechala společnost Sabrent vědět díky SSD do slotu M.2, které se pyšnilo rekordní kapacitou 8 TB. Bohužel pracovalo pouze s rozhraním PCI Express 3.0, což značně omezovalo jeho rychlost.

S novým modelem Rocket Q4 se ale Sabrent pouští do podpory PCI Express 4.0 a je to pochopitelně znát na maximálním výkonu. V tomto případě jde o další prvenství, protože SSD má v této konfiguraci kapacitu 4 TB.

Rychlost sekvenčního čtení je až 4,9 GB/s, v případě sekvenčního zápisu dat pak o něco nižších 3,5 GB/s. SSD spoléhá na levnější čipy QLC (čtyři bity na buňku). Tento rok bychom se ale měli dočkat i modelů, které ve stejné konfiguraci zvládnou i kolem 7 GB/s.

Koncová cena za tento 4TB model je 750 dolarů, tedy asi 21 tisíc korun.

Diskuze (2) Další článek: Takhle vypadá budoucnost Office a Windows. Více průhlednosti, bílé a oblých tvarů

Témata článku: Hardware, Úložiště, SSD, QLC, PCI, Rychlost, Čtení, Sabrent Rocket, PCI Express, Sabrent, Model, KonfiguraceStrážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály