S T-Cloud Zálohou můžete zálohovat telefon, PC i server

(Inzerce) T-Mobile nabízí zálohování osobních i firemních dat do cloudu: data šifruje při odesílání, zálohovat umí i Outlook a Exchange. Co ještě můžete čekat?
S T-Cloud Zálohou můžete zálohovat telefon, PC i server

Před několika měsíci přišel T-Mobile s nabídkou automatického zálohování do zabezpečeného cloudu. Vybrat si můžeme ze dvou variant – Záloha pro jednotlivce a Týmová Záloha.

Zásadní výhodou zálohování do cloudu je jeho bezpečnost. Fyzické uložení dat na disk, flashku nebo CD znamená riziko ztráty, krádeže nebo poškození nosiče elektrickým zkratem, zatopením, přehřátím nebo prostě jen opotřebením, protože každý fyzický nosič má danou svoji životnost a spolehlivost. Cloud je tvořen soustavou datových center, u kterých je zajištěn výkon, dostupnost a špičková elektronická i fyzická ochrana. Vaše data jsou ukládána paralelně do dvou různých geografických lokalit, takže i při výpadku jednoho centra jsou dostupná automaticky z druhého. T-Mobile také garantuje to, že data jsou uložena na území EU, což plně vyhovuje evropské a české legislativě o ochraně dat.

Bezpečná záloha, snadné sdílení

T-Mobile se ve své aplikaci zaměřil i na jiné aspekty bezpečí než jen spolehlivé ukládání. Šifrování dat probíhá standardním algoritmem AES 256 už před jejich odesíláním. K dispozici je automaticky generovaný šifrovací klíč, můžete si ale zvolit i vlastní. Výhodou v případě, že se spolehnete na generovaný klíč, je například to, že můžete svá data nabídnout ke sdílení a lehce se tak obejít bez nebezpečných veřejných služeb pro sdílení souborů.

T-Cloud Záloha pro jednotlivce si poradí se všemi běžnými soubory, a k dispozici je i mobilní aplikace, která se postará o data z telefonu. Týmová Záloha jde ještě dál a dovoluje zálohovat i síťové disky, soubory Outlooku, MS Exchange, databáze MS SQL/Firebird/MySQL/PostgreSQL, zvládne zálohování Hyper-V a dovoluje přidat automatické skripty před a po spuštění zálohování.

Zálohu pro jednotlivce můžete do kapacity 2GB používat zdarma, nejlevnější verze Týmové Zálohy 50 GB stojí 199 Kč měsíčně. Více informací najdete na cloud.t-mobile.cz 

Další článek: Firefox 42 je ještě anonymnější. Nabízí ochranu před sledováním

Témata článku: Mobilní telefon, T-Mobil, Bezpečná záloha, Tel, Běžný soubor, Fyzický nosič, Snadné sdílení, Nejlevnější mobilní telefony, Clo, Telefon, Automatické zálohování, Záloha, Nejlevnější mobilní telefon na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky