Hardware | Simulátor | Flight Simulator

S herním ovladačem VelocityOne Flight si budete připadat jako ve skutečném letadle

Pokud patříte ke skalním fanouškům simulátorového létání, pak nám jistě dáte za pravdu, že hrát Microsoft Flight Simulator 2020 na klávesnici prostě „nejde“. Moc dobře to ví i americký výrobce herních periferií Turtle Beach, který na veletrhu E3 2021 představil svůj nový produkt VelocityOne Flight.

Sestava se skládá z beranů a kvadrantu pro ovládání tahu motorů s vyměnitelnými hlavicemi, včetně dedikovaného trimovacího kolečka. Je určena pro počítače s operačním systémem Windows 10, herní konzole Xbox Series X/S a Xbox One, ke kterým se připojuje přes port USB.

Turtle Beach VelocityOne Flight

Turtle Beach novinku promuje působivým 30sekundovým reklamním spotem, ve kterém ukazuje detaily, jako jsou prosvětlené kontrolky, uživatelsky definovatelná tlačítka nebo obrazovka umístěná ve středu beranů. Na první počin v této konkurenční oblasti se zdá, že jde o velmi komplexní ovladač se slušnou přidanou hodnotou.

Výrobce se chlubí, že VelocityOne Flight byl konstruován ve spolupráci s leteckými inženýry a piloty, proto by měl poskytovat maximálně realistický zážitek z řízení letadla. Škoda jen, že hardware neposkytuje žádnou (tj. ani vibrační) zpětnou vazbu.

Generální ředitel Juergen Stark v tiskové zprávě uvádí, že tento hardware „poskytuje vše, co potřebuje začínající pilot, spolu se schopnostmi a funkcemi, které požadují hardcore příznivci leteckých simulátorů.“ Hardware bude fungovat i s jinými leteckými simulátory – nejen s tím od Microsoftu, který je nyní k dispozici na PC a 27. července, se objeví i na konzolích.

Realistické simulátorové létání

Kromě beranů, plynových pák a trimovacího kolečka nabízí Turtle Beach VelocityOne Flight například dva čtyřsměrné ovladače, 10 uživatelsky definovatelných tlačítek nebo panel, který může zobrazovat další indikátory, jako jsou výstrahy v reálném čase, přistávací světla, podvozek a další. Turtle Beach však uvádí, že některé funkce budou přidány později prostřednictvím aktualizací softwaru a firmwaru.

Herní ovladač VelocityOne Flight bude stát 349,95 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 7350 korun. Zahájení dodávek je plánováno na blíže neupřesněný termín v průběhu léta. Na oficiálním webu se můžete přihlásit k odběru novinek, díky čemuž se včas dozvíte, až bude zařízení dostupné k předobjednání.

Asi největším překvapením tohoto produktu je relativně vysoká cena, která vynikne zejména ve srovnání s Logitech G X52 Professional, jež je všeobecně považován za jeden z nejlepších ovladačů, které si můžete koupit pro hraní leteckých simulátorů.

Diskuze (6) Další článek: Apple: Budoucnost je spojování dat ze senzorů různých zařízení

Témata článku: Microsoft, Hardware, Létání, Škoda, Hry, Ovladače, Xbox One, Simulátor, Flight Simulator, Turtle Beach, Flight, Xbox Series, Herní ovladač, Ovladač, Beran, Beach, Hry pro PC na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Recenze sluchátek Technics EAH-A800. Prémiové bezdráty s aktivním potlačením hluku a extrémní výdrží na baterii

Recenze sluchátek Technics EAH-A800. Prémiové bezdráty s aktivním potlačením hluku a extrémní výdrží na baterii

Značka Technics se řadí mezi prémiové, s novými velkými sluchátky s ANC boduje, zejména v oblasti výdrže na jedno nabití. Se zvukem i kvalitou budete spokojeni, kvalita ANC a příposlechu by mohla být ještě lepší.

Jan Pánek
Bezdrátová sluchátka
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle