S GTS si můžete zvolit i internet

GTS začala nabízet levnější připojení k internetu ve špičce přes volbu operátora, nabídka je ale cílena především pro podnikové zákazníky.
V případě nabídky GTS je připojení k Internetu účtováno po minutách ve stále stejných částkách. Minuta připojení ve špičce vyjde na 88 haléřů a mimo špičku na 48 haléřů. Český Telecom nabízí v nejpoužívanějším programu Standard prvních deset minut připojení ve špičce za 1,40 Kč za minutu a další minuty za 80 haléřů. Mimo špičku si účtuje 55, respektive 25 haléřů. Výhodou volby operátora pro připojení k internetu je téměř nulový rozdíl proti volání přes Telecom, prostě se jen zadá jiné číslo a uživatel nic navíc nemusí dělat.

Od jiných operátorů zatím volba pro připojení k internetu není, to je ale pochopitelně pouze otázkou času, kdy se také přidají. GTS službu spouští už v době, kdy se teprve dohaduje o reálné podobě proúčtovávání připojení k Internetu přes volbu operátora. Riskuje tak pochopitelně krátkodobé ztráty v přechodném období, které by ale měla vyvážit dočasně chybějící konkurence a tak možnost získávat zákazníky s předstihem. Poskytování připojení na internet prostřednictvím této služby umožnilo společnosti GTS rozhodnutí ČTÚ. Regulátor tak nahradil propojovací smlouvu mezi GTS a Českým Telecomem, na které se operátoři nemohli dohodnout.

GTS se ale nijak netají tím, že prioritou jsou pro ni firemní zákazníci. GTS začala službu Volba operátora pod názvem GTS Volba Plus poskytovat firemním zákazníkům z řad menších firem, pro jednotlivce se úspory projeví až při větších objemech hovorů, kdy se paušál začne vyplácet. Stejně jako například Tele2 přišlo s nabídkou levnějších meziměstských a mezinárodních hovorů bez paušálu, lze podobnou nabídku čekat i v oblasti připojování k Internetu. V současné době se ale právě řeší, jaký cenový prostor bude dán k dispozici alternativním operátorům, takže předjímat cenové nabídky zatím nelze.

Diskuze (1) Další článek: Yahoo zavádí hosting

Témata článku: Internet, Nulový rozdíl, Firemní zákazník, Chybějící konkurence, Mine

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů