S GTS si můžete zvolit i internet

GTS začala nabízet levnější připojení k internetu ve špičce přes volbu operátora, nabídka je ale cílena především pro podnikové zákazníky.
V případě nabídky GTS je připojení k Internetu účtováno po minutách ve stále stejných částkách. Minuta připojení ve špičce vyjde na 88 haléřů a mimo špičku na 48 haléřů. Český Telecom nabízí v nejpoužívanějším programu Standard prvních deset minut připojení ve špičce za 1,40 Kč za minutu a další minuty za 80 haléřů. Mimo špičku si účtuje 55, respektive 25 haléřů. Výhodou volby operátora pro připojení k internetu je téměř nulový rozdíl proti volání přes Telecom, prostě se jen zadá jiné číslo a uživatel nic navíc nemusí dělat.

Od jiných operátorů zatím volba pro připojení k internetu není, to je ale pochopitelně pouze otázkou času, kdy se také přidají. GTS službu spouští už v době, kdy se teprve dohaduje o reálné podobě proúčtovávání připojení k Internetu přes volbu operátora. Riskuje tak pochopitelně krátkodobé ztráty v přechodném období, které by ale měla vyvážit dočasně chybějící konkurence a tak možnost získávat zákazníky s předstihem. Poskytování připojení na internet prostřednictvím této služby umožnilo společnosti GTS rozhodnutí ČTÚ. Regulátor tak nahradil propojovací smlouvu mezi GTS a Českým Telecomem, na které se operátoři nemohli dohodnout.

GTS se ale nijak netají tím, že prioritou jsou pro ni firemní zákazníci. GTS začala službu Volba operátora pod názvem GTS Volba Plus poskytovat firemním zákazníkům z řad menších firem, pro jednotlivce se úspory projeví až při větších objemech hovorů, kdy se paušál začne vyplácet. Stejně jako například Tele2 přišlo s nabídkou levnějších meziměstských a mezinárodních hovorů bez paušálu, lze podobnou nabídku čekat i v oblasti připojování k Internetu. V současné době se ale právě řeší, jaký cenový prostor bude dán k dispozici alternativním operátorům, takže předjímat cenové nabídky zatím nelze.

Diskuze (1) Další článek: Yahoo zavádí hosting

Témata článku: Internet, Nulový rozdíl, Firemní zákazník, GTS, Chybějící konkurence, Mine


Určitě si přečtěte

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

** Chcete chovat akvarijní rybičky, ale nemáte čas se o ně starat? ** Chytré akvárium je samo nakrmí a postará se o jejich komfort ** Projekt Bluenero zatím sbírá finance na Indiegogo

Karel Kilián | 20

Nechali jsme dopadnout asteroid Ryugu na Prahu. Místo stověžatého města je pětikilometrový kráter

Nechali jsme dopadnout asteroid Ryugu na Prahu. Místo stověžatého města je pětikilometrový kráter

** Ryugu je blízkozemní planetka, která křižuje dráhu Země ** Její průměr je asi 900 metrů ** Co by se stalo, kdyby Ryugu dopadla na Zemi?

Petr Kubala | 5

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku