Google | Komunikace | Google Duo

S Google Duo můžete videovolat skoro každému, kdo má Android. Nyní až 12 lidem zároveň

Google Duo je mnohdy opomíjená, přesto šikovná a uživateli využívaná služba pro audio a video hovory. Již nějakou dobu podporuje i skupinové konverzace a nyní přichází jejich rozšíření z maximálně 8 na 12 účastníků.

Komunikátor Duo byl představen společně s kecálkem Allo, který sloužil pouze pro textovou komunikaci. A zatímco druhý zmiňovaný se neuchytil a Google jej ukončil, Duu se daří a celosvětově jej desítky až stovky milionů uživatelů. Jeho hlavní výhoda je totiž v jednoduchosti použití – pokud si aplikaci otevřete, můžete často zavolat i těm lidem, kteří ji nemají nainstalovanou.

Služba totiž využívá funkce, kdy je možné se dovolat i dalším uživatelům Androidu, kteří mají svůj Google účet propojený s telefonním číslem. Samotný hovor pak na pozadí zajistí Google Play Services. Zároveň je i na telefonech s Androidem integrovaná do výpisu uskutečněných hovorů a její použití je tak snadné.

Kromě této výhody ale aplikace v průběhu času nasbírala další funkce – nechybí populární filtry, funkce Ťuk Ťuk, kdy váš obraz vidí příjemce hovoru ještě před jeho zvednutím, a skupinové hovory. Ty byly přitom doposud možné mezi maximálně 8 účastníky, Google ale nyní limit zvedl až na 12. Jestliže tak hledáte snadný způsob, jak se spojit s větším počtem přátel či širší rodinou, Duo vám aktuálně vyjde vstříc.

Novinka je aktuálně dostupná všem uživatelům na webu či v aplikaci pro Android a iOS.

Diskuze (8) Další článek: 49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

Témata článku: Video, Software, Google, Internet, Android, Mobilní aplikace, Chat, iOS, Instant Messaging, Komunikace, Google Duo, Aplikace, Uživatelé, Google Play Services, Funkce, Ťuk Ťuk, Použití, Hovor, Duo


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 326

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč