Klávesnice | Lenovo | ThinkPad

S bezdrátovou klávesnicí Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II nebudete potřebovat myš

Lenovo začalo prodávat novou bezdrátovou klávesnici ThinkPad TrackPoint Keyboard II. Novinka je zajímavá především tím, že dokáže alternovat funkce myši – kromě klasických kláves totiž obsahuje navíc trackpoint a dvě tlačítka.

Trackpoint je polohovací zařízení v podobě (zpravidla červeného) pogumovaného kloboučku, zasazeného do klávesnice. Poprvé se objevil v roce 1992 na notebooku IBM ThinkPad 700, později s tímto řešením přišli i další výrobci, jako je Dell, HP, Acer nebo Sony. V současnosti ho najdete jen u vybraných modelů notebooků Lenovo ThinkPad.

Klávesnice s trackpointem

Trackpoint byl a je obdobou dnes častěji používaného touchpadu – jeho úkolem je ovládání pohybu kurzoru, které se provádí nakloněním kloboučku na příslušnou stranu. Dá se říci, že tento ovládací prvek rozděluje uživatele na dvě nesmiřitelné skupiny: zatímco jedni na něj nedají dopustit, druhým připadá toto ovládání nepohodlné.

Klávesnice Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II nabízí standardní rozložení kláves s minimalizovanými šipkami a vypuštěným numerickým blokem. Mezi klávesami B, H a G se nachází již zmíněný červený trackpoint. Pod spodní řadou kláves jsou navíc dvě tlačítka, suplující funkci levého a pravého tlačítka myši.

Novinka přináší prvky, známé ze světa notebooků, do segmentu osobních počítačů. Bude vyhovovat například těm, kdož bojují se stísněnými podmínkami, neboť při používání této klávesnice není potřeba samostatný prostor pro myš. Na své si přijdou i uživatelé, jimž vyhovuje tento způsob ovládání kurzoru.

ThinkPad TrackPoint Keyboard II

ThinkPad TrackPoint Keyboard II představilo Lenovo již v lednu tohoto roku na veletrhu CES, případní zájemci si však museli počkat na zahájení prodejů až do konce dubna. Klávesnice podporuje pouze bezdrátové připojení, a to buď přes Bluetooth, nebo USB přijímač, který je součástí balení.

Podporována jsou zařízení s operačními systémy Windows 7, Windows 10 a Android. Klávesnice je osazena 84 ergonomickými klávesami s nůžkovým mechanismem a nízkým zdvihem, jež by měly přežít až deset milionů stisknutí. Její rozměry jsou 341 × 201 × 33 milimetrů a váží 640 gramů.

Energii zajišťuje integrovaná baterie, která na jedno nabití vydrží až dva měsíce běžného provozu. K nabíjení je připraven moderní port typu USB-C, přičemž plné nabití trvá zhruba hodinu a 45 minut. Novinka je dostupná v americkém e-shopu v černé barvě za 99,99 dolarů, což je v přepočtu asi 2770 Kč vč. DPH.

Diskuze (26) Další článek: Mise na Mars v ohrožení. Kvůli nedostatku financí možná bude muset ukončit činnost i rover Curiosity

Témata článku: Android, Klávesnice, Lenovo, Sony, Acer, Dell, Příslušenství, ThinkPad, Mys, Len, IBM ThinkPad, Lenovo Thinkbook Plus, Think, Klávesa, Lenovo Thinkpad, Kurzor, Myši, CES, Tlačítko, Ovládání, Notebook, Telefony s Androidem na Heureka.czCo s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

** Lidé často jednají podle toho, co si myslí o druhých ** Odmítají očkování i proto, že jsou přesvědčeni, že stejně smýšlí většina, ale v tom se pletou ** Pokud jsou se svými omyly konfrontováni, existuje reálná šance, že své rozhodnutí korigují

Jaroslav Petr
COVID-19OčkováníPsychologie
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod stromeček, nejen na koledy

Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod stromeček, nejen na koledy

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Fortnite se chystá na zakončení druhé kapitoly. Epic si připravil jedinečnou událost

Fortnite se chystá na zakončení druhé kapitoly. Epic si připravil jedinečnou událost

S aktuální sezónou v oblíbeném battle royale Fortnite dojde i na zakončení celé druhé kapitoly. Příští týden hráče čeká velká událost The End.

Martin Nahodil
OznámeníFortnite
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress