S aliancemi se roztrhl pytel

PCI Geomatics a SICAD Geomatics, dvě firmy s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti geoinformatiky, uzavřely alianci s cílem poskytovat vedle softwaru také kompletní řešení v oblasti GIS.
PCI Geomatics a SICAD Geomatics, dvě firmy s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti geoinformatiky, uzavřely alianci s cílem poskytovat vedle softwaru také kompletní řešení v oblasti GIS.

Dohoda se zaměřuje na poskytování technologií a služeb s nimi spojených v oblasti infrastruktury a životního prostředí, včetně integrace vzájemně se doplňujících produktů i aktivit obou společností.

SICAD Geomatics, sídlící v Mnichově, je ve vlastnictví společnosti Siemens. Na trhu geoinformatiky nabízí svá softwarová řešení téměř dvacet let. Své produkty zaměřuje především k využití v rozvodných a telekomunikačních společnostech a ve veřejné správě.

Kanadská PCI Geomatics je v českých zemích známější společností. V mnohých firmách a institucích jsou využívána právě jejich řešení v oblasti DPZ, digitální fotogrammetrie, prostorové analýzy a kartografie.

Je až s podivem že firma, sídlící doslova „za rohem“, která je stoprocentní dceřinnou společností Siemensu, se českému a slovenskému trhu úspěšně vyhýbá, i když působí v mnoha evropských zemích, východoevropské nevyjímaje. Zástupci mnichovské centrály se sporadicky objevovali na tuzemských výstavách, včetně Invexu. Řešení à la SICAD se však u nás neujala, zřejmě kvůli chybějícímu českému zastoupení a českým prodejcům/dodavatelům řešení. Objevují se však náznaky, že stávající situace by se mohla již brzy změnit.

Váš názor Další článek: Hudba: Napster ještě dlouho on-line

Témata článku: Kartografie

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost