AMD | Procesory | BIOS

Ryzeny dostaly přes BIOS aktualizaci mikrokódu s řadou vylepšení a oprav

Ryzeny dostaly přes BIOS aktualizaci mikrokódu s řadou vylepšení a oprav

AMD vydalo nový mikrokód pro desktopové procesory Ryzen řady 3000 s architekturou Zen 2. Vzhledem k tomu, že se aktualizace šíří pouze v rámci BIOSu, je ale nutné počkat na distribuci od jednotlivých výrobců základních desek a stažení z jejich stránek pro konkrétní model desky.

Mikrokód Agesa ComboAMD 1.0.0.5 vylepšuje rychlost startování (POST) s některými operačními paměťmi DDR4-3200 s čipy Micron a rovněž zlepšuje stabilitu i schopnosti sběrnice PCI Express (opravy se týkají například levného procesoru Ryzen 3 Pro 2100GE).

AMD rovněž opravilo problémy s virtuální pamětí u některých integrovaných ethernetových síťových čipů Realtek na základních deskách. Novinkou je také rozšířená podpora pro prvních generaci čipů Ryzen na základních deskách s čipsetem AMD X570.

Jeden z prvních výrobců, který aktualizovaný firmware představil, je MSI a lze předpokládat, že brzy budou následovat další.

Diskuze (25) Další článek: Ambice Říše středu: Čína pojmenovala svůj marsovský lander „Tianwen“

Témata článku: Software, AMD, Procesory, Čipy, Aktualizace, Ryzen, Micron, BIOS, PCI Express, Realtek, Vylepšení, Post, Základní deska, Řada vylepšení, Deska, Oprava, ČipDomácí síťování: Jaký je rozdíl mezi routerem, switchem a jak s tím souvisí Wi-Fi a mesh?

Domácí síťování: Jaký je rozdíl mezi routerem, switchem a jak s tím souvisí Wi-Fi a mesh?

** Vypadají jedna jak druhá, ale každá síťová krabička má jinou funkci ** Používané názvy zařízení jsou navíc často nesprávné ** Router chcete mít jen jeden, Wi-Fi AP několik a extender raději žádný

Lukáš Václavík
SíťRouterWi-Fi
Emisní kladivo dopadne i na lodní dopravu. Unie si chce konečně posvítit na lodní motory

Emisní kladivo dopadne i na lodní dopravu. Unie si chce konečně posvítit na lodní motory

** EU chce změnit systém obchodování s uhlíkovými emisemi ** Vůbec poprvé se v tomto směru zabývá lodní dopravou ** Zavede finanční sankce a chce prosadit udržitelná paliva

Karel Kilián
Klimatická změnaLoděEvropská unie
NÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)
Vladislav Kluska
Windows 11Windows Insider
Miniaturní robot velikosti hmyzu leze jako pavouk a běhá jako gepard

Miniaturní robot velikosti hmyzu leze jako pavouk a běhá jako gepard

** Američtí vědci okopírovali přísavný mechanismus nohy pavouka a vybavili jím miniaturního robota ** Nový robot tak získal na hbitosti a vědci ho mohou dokonale ovládat ** Robot již prokázal schopnost transportovat členitým terénem senzor použitelný k detekci plynu

Jaroslav Petr
HmyzRoboti