Rychlý foťák na cesty. Test bezzrcadlovky Canon EOS R10 a objektivů

Canon se vytasil s novými APS-C bezzrcadlovkami, které mohou nahradit dosavadní systém EOS M. Obstojí ovšem v praxi, když je konkurence tak silná?

Plusy

  • Obrazová kvalita
  • Kompaktní rozměry
  • Rychlé snímání

Minusy

  • Cena a drahé objektivy
  • Malý výběr nativních APS-C objektivů
8/10
Hodnocení

Canon se už několik let snaží dobýt bezzrcadlovkový trh svými full frame modely jako EOS R, EOS R3, EOS RP nebo EOS R6, nicméně ve své APS-C řadě nechával modely s bajonetem EOS M na okraji zájmu. Pokud jste tedy chtěli APS-C bezzrcadlovku od Canonu, až do nedávna jste museli investovat do sice zajímavé řady, ovšem pouze s několika málo dostupnými objektivy a výhledem, že nové nepřibydou. Kvůli konstrukci nebylo ani fyzicky možné na tyto foťáky nasazovat inovativní bezzrcadlovkové objektivy EOS RF.

aac2e106-407c-4475-b942-7907eec34799
Canon EOS R10

To se však mění, protože Canon představil dvě novinky, těla EOS R7 a EOS R10, obě s APS-C snímači. K tomu přidal několik objektivů a úplně stejný bajonet jako u dospělých full frame bezzrcadlovek, takže objektivy můžete nasadit bez adaptéru.

Canon EOS R10 Canon EOS R10
nabízí 20 obchodů za ceny od 17 842 Kč
Srovnat ceny na Živě

Mezi novými bezzrcadlovkami jsou rozdíly, dražší EOS R7 má stabilizovaný senzor s vyšším rozlišením, lepší hledáček nebo trošku rychlejší snímání. Rozdíl je i v ceně, tělo EOS R7 stojí 37 590 Kč, na rozdíl od testovaného těla EOS R10 za 24 490 Kč.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: První vesmírný turista se chce vydat k Měsíci. Tentokrát i se svou manželkou

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , ,