Sociální sítě | Facebook

Rychlejší a s tmavým režimem. Facebook spouští nový web

Facebook za 16 let od spuštění dospěl. Doplnili jsme nové funkce, optimalizovali jej pro nová zařízení i operační systémy a rozšířili jej do stovek jazyků. Donedávna jsme se zaměřovali na mobilní verzi a uvědomili si, že desktopový web je pozadu. Lidé ale potřebují, aby také držel krok,“ uvádí Facebook v nejnovějším blogovém příspěvku.

Právě v těchto dnech totiž dokončuje změnu oznámenou na loňské konferenci F8. Desktopovou verzi webu kompletně redesignuje, což v současných trendech znamená větší ovládací prvky a více bílých ploch, tj. méně místa pro text, obrázky a videa. Plocha ale nemusí být jen bílá, nový Facebook s sebou totiž přináší i moderní tmavý režim. Ten je nutné ručně aktivovat v menu schované v šipce v pravém horním rohu.

Tmavý režim je aktivní na všech částech webu, tedy na zdi, přehrávači Watch, bazaru Marketplace i ve Skupinách. A právě Skupiny (či Události a Stránky) mají navíc přepracovaný dialog pro zakládání nových. Rovnou je vidět, jak budou po spuštění vypadat.

Facebook také slibuje, že nový web bude rychlejší. Zkrátí se časy načítání stránek i automatických překladů, díky upravené navigaci se má zrychlit i práce s vyhledávačem.

Nový Facebook je dle vyjádření firmy dostupný globálně pro všechny, jeho aktivace ale pravděpodobně probíhá ve vlnách. Já osobně mám pořád starý vzhled ve zmíněném menu chybí přepínač. Pokud jste na tom podobně, v naší galerii najdete, jak bude vše vypadat.

Diskuze (24) Další článek: Pomocí nástrojů roveru Perseverance byly objeveny stopy starodávného života. V Austrálii

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, Web, Komunikace, Nový web, Režim, Načítání stránek, Plocha, Spuštění, MenuPrvní neuronové sítě už možná získaly vědomí, tvrdí OpenAI. Buďte ale klidní, stejně se to nedá ověřit

První neuronové sítě už možná získaly vědomí, tvrdí OpenAI. Buďte ale klidní, stejně se to nedá ověřit

** Jeden ze zakladatelů laboratoře OpenAI publikoval kontroverzní tweet ** Rozjela se pod ním bohatá debata vědců ** Může mít AI vůbec vědomí? A dokážeme to zjistit?

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Srovnávací test chytrých hodinek do 2000 Kč. Dříve vyhozené peníze, dnes už ty nejlepší dávají smysl

Srovnávací test chytrých hodinek do 2000 Kč. Dříve vyhozené peníze, dnes už ty nejlepší dávají smysl

Vybrali jsme osm chytrých hodinek s cenou maximálně 2 000 Kč. Díky nim můžete mít všechny notifikace hezky po ruce, případně vědět, jak moc jste se dnes hýbali nebo jak dobře, či špatně jste spali.

Jakub Michlovský
SrovnáníHodinky
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

** Wi-Fi router je zařízení, přes které se připojíte k bezdrátové síti Wi-Fi a k internetu ** Poradíme, jak Wi-Fi router vybrat, na co myslet a čemu se vyhnout ** Doporučíme konkrétní osvědčené routery

Stanislav Janů
Jak vybratRouter
Vodafone výrazně zlevnil gigabitový internet. Sleva zůstane napořád
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuVodafonePřipojení k internetu