Sociální sítě | Facebook

Rychlejší a s tmavým režimem. Facebook spouští nový web

Facebook za 16 let od spuštění dospěl. Doplnili jsme nové funkce, optimalizovali jej pro nová zařízení i operační systémy a rozšířili jej do stovek jazyků. Donedávna jsme se zaměřovali na mobilní verzi a uvědomili si, že desktopový web je pozadu. Lidé ale potřebují, aby také držel krok,“ uvádí Facebook v nejnovějším blogovém příspěvku.

Právě v těchto dnech totiž dokončuje změnu oznámenou na loňské konferenci F8. Desktopovou verzi webu kompletně redesignuje, což v současných trendech znamená větší ovládací prvky a více bílých ploch, tj. méně místa pro text, obrázky a videa. Plocha ale nemusí být jen bílá, nový Facebook s sebou totiž přináší i moderní tmavý režim. Ten je nutné ručně aktivovat v menu schované v šipce v pravém horním rohu.

Tmavý režim je aktivní na všech částech webu, tedy na zdi, přehrávači Watch, bazaru Marketplace i ve Skupinách. A právě Skupiny (či Události a Stránky) mají navíc přepracovaný dialog pro zakládání nových. Rovnou je vidět, jak budou po spuštění vypadat.

Facebook také slibuje, že nový web bude rychlejší. Zkrátí se časy načítání stránek i automatických překladů, díky upravené navigaci se má zrychlit i práce s vyhledávačem.

Nový Facebook je dle vyjádření firmy dostupný globálně pro všechny, jeho aktivace ale pravděpodobně probíhá ve vlnách. Já osobně mám pořád starý vzhled ve zmíněném menu chybí přepínač. Pokud jste na tom podobně, v naší galerii najdete, jak bude vše vypadat.

Diskuze (24) Další článek: Pomocí nástrojů roveru Perseverance byly objeveny stopy starodávného života. V Austrálii

Témata článku: Web, Sociální sítě, Facebook, Komunikace, Nový web, Plocha, Režim, Menu, Spuštění, Načítání stránek


Určitě si přečtěte

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 105

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize