Windows 10 | USB | October 2018 Update

Rychlé vytržení flashky z počítače už data neohrozí. Windows 10 mění způsob odpojování

Rychlé vytržení flashky z počítače už data neohrozí. Windows 10 mění způsob odpojování

Microsoft na stránkách podpory oznámil, že od Windows 10 verze 1809 (tj. s říjnovou aktualizací) mění výchozí zásady odebrání pro externí paměťové médium připojené přes USB nebo Thunderbolt. Jako výchozí možnost bude od uvedeného sestavení zvoleno Rychlé odebrání.

Jak je uvedeno na oficiálním webu: „Windows definuje dvě hlavní zásady: Rychlé odebrání a Lepší výkon, které řídí způsob interakce systému s externími paměťovými zařízeními, například jednotkami USB flash nebo Thunderbolt s podporou externích disků. V dřívějších verzích systému Windows byla výchozí zásada Lepší výkon.“ To se nyní mění.

Windows budou preferovat rychlé odebrání

Nastavení „Lepší výkon“ zrychlovalo práci využíváním mezipaměti, ale před odpojením zařízení bylo nutné provést „Bezpečné odebrání hardwaru“. Na to uživatelé mnohdy zapomínali a často tak zbytečně přicházeli o data, která systém nestihl zapsat.

Bezpečné odebírání hardwaru donutilo systém k dokončení zápisu a teprve poté umožnilo uživateli odpojit externí úložiště. To je obecně dobrý záměr, nicméně praxe byla taková, že uživatelé často vůbec netušili, že by měli něco takového dělat.

Nové výchozí nastavení v podstatě udržuje zařízení připravené pro rychlé odstranění. To může z pohledu uživatele opticky „snížit výkon“, protože při operacích zápisu na flashdisk nebo externí disk není používána mezipaměť.

Jak vrátit zpět lepší výkon?

I nadále je možné změnit nastavení na Lepší výkon – je to však nutné učinit pro každé používané zařízení. Postup vypadá následovně:

  1. Připojte externí zařízení k počítači.
  2. Klepněte pravým tlačítkem myši na Start a z nabídky zvolte Správa disků.
  3. Vyhledejte jednotku výměnného disku a klepněte na ni pravým tlačítkem.
  4. Z nabídky zvolte Vlastnosti.
  5. Přejděte na kartu Zásady.
  6. Přepněte volbu na Lepší výkon a potvrďte tlačítkem OK.

V případě, že ponecháte nastavení na Rychlé odebrání, budete moci externí média odpojovat hned po skončení přenosu dat. V takovém případě nebude nutné používat funkci bezpečného odebrání hardwaru.

Diskuze (87) Další článek: Prohnali jsme prohlížeče benchmarky. Nový Edge je opravdu Chrome a je rychlý!

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, USB, October 2018 Update, Pevné disky, Thunderbolt, Zařízení, Odpojování, Dobrý výkon, Vlastnost, Správa disků, Odebrání, Start, Flashka, Počítač, Data, Window, Vytržení


Určitě si přečtěte

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

** Audi představilo svůj nový systém GLOSA ** Auto díky nemu ví, kdy bude na semaforu zelená ** Řidiči doporučí optimální rychlost jízdy

Karel Kilián | 28

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

** V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace ** Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže ** Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému

Karel Kilián | 135

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 47

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

** Na pevných discích bývá uloženo to nejcennější – naše data ** Sledujte jejich „zdravotní stav“ pomocí jednoho z nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dříve než nastanou

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru