Rychlé paměti RDRAM už na Comdexu

První paměťové moduly Rambus dynamic RAM, budou k dostání na začátku roku 1999. Na Comdexu by měly být k vidění první fyzické kousky.
Firmu Rambus Inc. bude příští týden na Comdexu obklopovat hodně lidí. Hlavním důvodem je jejich technologie vysoko rychlostní paměti RDRAM. Tato technologie byla vyvíjena několik let a podílela se na ní i firma Kingston Technology Co. Společnost oznamuje, že první paměťové moduly Rambus dynamic RAM, budou k dostání na začátku roku 1999 a díky novému chipsetu s kódovým označením Camino od firmy Intel, bude v prvních počítačích v druhé polovině roku 1999. Pro uživatele bude hlavním přínosem mnohonásobné zvýšení výkonu díky zvýšení kmitočtu sběrnice. Zatímco procesory se nám vyhouply na 450MHz a očekává se další nárůst, frekvence sběrnice zůstává prozatím na 100MHz nebo 66MHz. RDRAM ovšem podporuje rychlosti až do 800MHz!!

Firma Kingston už nabízí pár modulů hlavně pro testování a i objem výroby je prozatím velmi malý. To by se ovšem během následujících 2 měsíců mělo změnit. Také další firmy oznámili výrobu RDRAM, mezi nejvýznamnější patří Samsung Semiconductor Inc. a Micron Technology Corp. RDRAM budou díky licencím podporovat tyto procesory (Intel,AMD,Cyrix,Alpha), je možné že se seznam ještě rozšíří. National Semiconductor Corp. dokonce vyvíjí procesor s implementovanou RDRAM. Další informace naleznete na www.rambus.com

Váš názor Další článek: Virus přímo v HTML? Ano, už i to je dnes možné

Témata článku: Dynamic, Kmitočet

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů