Grafické karty | Nvidia | RTX 2080

Růžová grafická karta: Galax má speciální verze GeForce RTX 2070 a 2080 Super

Pro všechny milovníky růžové barvy, kteří chtějí mít v tomto stylu i designově upravené komponenty nebo počítačovou skříň, přichystala společnost Galax speciální verzi výkonných grafických karet od Nvidie.

Galax nabízí dva modely – GeForce RTX 2070 Super a GeForce RTX 2080 Super v takzvané „EX Pink Edition“, kdy je nejen kryt chladiče vyveden v růžové barvě, ale i dva šedé 10cm ventilátory jsou při provozu podsvícené růžovými LED. Výrobce zašel i tak daleko, že deska karty (PCB) i backplate jsou vyvedené v bílé barvě a růžové barvě.

Karty jsou již z výroby mírně přetaktované, verze RTX 2070 Super má jádro na frekvenci 1 815 MHz a RTX 2080 Super pak 1 845 MHz. Pomocí dodávaného software lze ale jedním klikem dosáhnout ještě dalšího zvýšení frekvencí. Dodatečné napájení je řešené pomocí 8pinového a 6pinového PCI Express konektoru.

Jednou z výhod je velmi tiché chlazení – v režimu desktopu a při nenáročném použití se ventilátory přestanou točit, takže karta negeneruje žádný hluk. Mezi porty nabízí tři Displayporty 1.4 a jeden HDMI 2.0b.

Ceny zatím nebyly zveřejněny.

V aktuálním vydání Computeru jsme otestovali celkem 21 grafických karet. Časopis si můžete objednat snadno a rychle přes iKiosek.cz, a to v tištěné i elektronické verzi.

Diskuze (21) Další článek: US Army vyvíjí drony, které je možné vypálit z granátometu

Témata článku: Grafické karty, Nvidia, RTX 2080, RTX 2070, Super, Barva, GeForce RT, Ventilátor, PCB, Galax, GeForce, Verze, Special, MHz, SUP, Růžová barva, PCI Express konektor, Grafická karta, Karta, Speciální verze, Grafické karty na Heureka.czJak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Starlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody