Grafické karty | Nvidia | RTX 2080

Růžová grafická karta: Galax má speciální verze GeForce RTX 2070 a 2080 Super

Pro všechny milovníky růžové barvy, kteří chtějí mít v tomto stylu i designově upravené komponenty nebo počítačovou skříň, přichystala společnost Galax speciální verzi výkonných grafických karet od Nvidie.

Galax nabízí dva modely – GeForce RTX 2070 Super a GeForce RTX 2080 Super v takzvané „EX Pink Edition“, kdy je nejen kryt chladiče vyveden v růžové barvě, ale i dva šedé 10cm ventilátory jsou při provozu podsvícené růžovými LED. Výrobce zašel i tak daleko, že deska karty (PCB) i backplate jsou vyvedené v bílé barvě a růžové barvě.

Karty jsou již z výroby mírně přetaktované, verze RTX 2070 Super má jádro na frekvenci 1 815 MHz a RTX 2080 Super pak 1 845 MHz. Pomocí dodávaného software lze ale jedním klikem dosáhnout ještě dalšího zvýšení frekvencí. Dodatečné napájení je řešené pomocí 8pinového a 6pinového PCI Express konektoru.

Jednou z výhod je velmi tiché chlazení – v režimu desktopu a při nenáročném použití se ventilátory přestanou točit, takže karta negeneruje žádný hluk. Mezi porty nabízí tři Displayporty 1.4 a jeden HDMI 2.0b.

Ceny zatím nebyly zveřejněny.

V aktuálním vydání Computeru jsme otestovali celkem 21 grafických karet. Časopis si můžete objednat snadno a rychle přes iKiosek.cz, a to v tištěné i elektronické verzi.

Diskuze (21) Další článek: US Army vyvíjí drony, které je možné vypálit z granátometu

Témata článku: Grafické karty, Nvidia, RTX 2080, RTX 2070, GeForce RT, SUP, Super, Speciální verze, Verze, Grafická karta, PCB, GeForce, Barva, Ventilátor, Galax, Special, PCI Express konektor, Růžová barva, Karta, MHzJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály