lala
19. 12. 2002 • 21:53

Off topic: Poprve co si pamatuju www.zive.cz funguje i na mozille/linuxu velmi pekne. vypada to ze ti "designeri" co to k....li cele roky konecne dostali padaka

Phoenix
19. 12. 2002 • 14:39

Tohle je dalsim z klasickych prikladu americke demokracie v praxi. Vzdyt maji zakon, ktery jim umoznuje zasahnout kdekoliv na svete, jsou-li ohrozeny jejich zajmy - klasicky priklad byly zeme stredni ameriky. v obou byli diktatori, jeden sel amikum na ruku, druhy je vypoklonkoval. prestoze oba nechavali popravovat sve politicke odpurce atd. atd. (proste jak to maji tyto osoby ve zvyku). No a co udelali rozmili amici - zacali podporovat diktatora, ktery jim sel na ruku, aby "osvobodil" lid zeme, kde byl diktator zly a amiky nechtel. pak si vazte takove pokrytecke politiky.

Dusan
19. 12. 2002 • 13:30

Jako vzdy v tomhle pripadu se objevi ty same hlouposti o tom jak muze americky zakon platit v Rusku. Dobre, takze pro ty pomalejsi jeste jednou:

Pokud by Skljarov vyrobil program a Elcomsoft ho zacal prodavat v Rusku nedoslo by k zadnemu problemu, protoze americke zakony v Rusku neplati. Cely problem je kolem tech osmi ci kolika licencich prodanych do USA. V takovem pripade uz porusujete americke zakony na americkem uzemi a hrozi vam ze pujdete brucet. Uvedu analogii, kterou jsem zde jiz nekolikrat uvadel:

Rekneme, ze jsem vlastnikem opioveho policka v Barme. Mistni vojenske vlade to nevadi a neni to trestne. Mohu distribuovat opium Barmanum  jak chci a zadne problemy s USA nebudu mit. Jakmile se vsak rozhodnu rozsirit business a zacnu prodavat heroin na americkych ulicich, prijde za mnou manik z DEA a pujdu brucet. Zadne barmske zakony jsem neporusil, vyroba byla zcela legalni, ale prodejem na americkem dvorku uz jsem porusil zcela konkretni zakony, za ktere mne zcela konkretne zavrou az zcernam. A neznamena to, ze by USA vnucovaly sve zakony jinym zemim.

Doufam, ze uz to bylo dostatecne polopaticke i pro ty tupejsi.

David Škola
19. 12. 2002 • 13:45

Mas pravdu, kdyz budes prodavat heroin, tak te zavrou. A opravnene. Jenomze ti unikla jedna drobnost. ElcomSoft neprodaval heroin, ale nastroj, ktery umoznil majitelum eBooku VYUZIT JEJICH PRAVO NA ZALOZNI KOPII. To by te brzo mohli chtit zavirat za to, ze budes prodavat kuchynske noze. Ze jsou urceny do kuchyne? To nevadi, nozem prece lze nekoho zabit...

Pripomina mi to jeden stary vtip:
Policajti privedou Deza na stanici: "Dezo, ty palis slivovici".
Dezo: "Nepalim".
Policajti: "Ale nas pristroj".
Dezo: "No, pristroj mam".
Policajti: "Mas pristroj, zaplat pet set pokutu".
Dezo polozi na stul dve petistovky. "To je za ten prostroj a ta druha je za znasilneni".
Policajti: "COZE, TY JSI NEKOHO ZNASILNIL?!?!?!".
Dezo: "Ne, ale mam pristroj..."

Dusan
19. 12. 2002 • 14:55

Ano, ELCOMSOFT tvrdil, ze nastroj je urcen zejmena legalnim uzivatelum eBooku aby meli plnou kontrolu nad tim co si sami zakoupili. Soud se s timto nazorem ztotoznil a zalobu zamitl. Stale nevidim kde je problem.

Petr
19. 12. 2002 • 22:01

Dost dobrý vtip - pěkně jsem se nasmál

Vláďa
20. 12. 2002 • 0:43
Josef
21. 12. 2002 • 10:49
george
19. 12. 2002 • 21:43

Problem je v tom, ze nekdo sice vyrobil program v Rusku a prodal par kopii v USA, ALE kdyz ta firma taky neni z USA, tak by Americani nemeli mit zadny pravo ji soudit. Zatknout osobu, kdyz prijede na jejich uzemi a vi se, ze porusil jejich zakon, to bych bral. Ale soudit firmu, ktera v USA nesidli podle americkyho zakona uz je neco jineho. Mozne to zrejme je, zalezi na mezistatnich dohodach. Ale podle me to neni uplne OK. USA by si melo minimalne vyzadat souhlas s jejich souzenim na Rusech - vzdyt je to ruska firma. IMHO.

pavel sedlacek
20. 12. 2002 • 0:49

nebo by mel jit k soudu ten kdo si onen program zakoupil (tech 8 subjektu nebo kolik)

rozsireni prikladu z drivejska:

pokud prijede amik do barmy a doveze si heroin do usa, nejlip hned na hranicich ho capnou a pujde brucet (jak ma pitomej "barman" bez vzdelani vedet ze v usa se heroin kupovat nesmi? :)

....

nicmene je dobre ze se soud konal, mozna je i dobre ze do toho zatahli ruskou firmu - vic se o tom mluvi, vic lidi si uvedomi ze jde o zakon "nahovno" a bude zase na svete o trochu lip

R B
19. 12. 2002 • 11:22

Je to zvláštní jak můžou na základě amerického zákona zavřít rusa. A ještě k tomu FBI. To ho sejmuli na co? V rusku jsi porušil náš americký zákon a vlezl jsi na Americkou půdu tak tě seberem? To abych nechodil s trenkama z americké vlajky kolem jejich ambasády. :0)))

To je ale kravina. Ještě že jim to nevyšlo. To by se už nevzpomínalo na Hitlera ale na USA.

Petr
19. 12. 2002 • 22:15

Tohle je asi otázka mezinárodního práva - ale docela komplikovaná, pánové nahoře s tím budou mít problémy

Vláďa
20. 12. 2002 • 0:41

a vyřešte si prosím bezpečnostní trhlinku.

hlad
23. 12. 2002 • 13:44

Tak to abych se vyhýbal Číně, protože kdybych se tam octnul, tak by mě nejspíše zastřelili za to, že jsem se v roce 1990 nelibě vyjadřoval o našem padlém komunistickém režimu.

Jo, USAčani můžou přece všechno, sou přece ti nejmocnější, největší, nejvyzbrojenější, nej...., nej...., nej.... NEJNADUTĚJŠÍ! Myslej si, že sou pány celé neší zeměkoule či co, nadutci jedni!

slesik
19. 12. 2002 • 10:29

Vraj by mě zajímolo, jak by to vypadalo, kdyby nějakej amík rozlousknul ochranu u nějakýho ruskýho softu a rusové by podali žalobu! Platila by taky DMCA i na jinej stát než USA? To by byli rusové nepřátelé lidstva a spustila by se tak znova studená válka (pokud vůbec skončila)

Mě z toho i s přivřenym okem vychází jen jedno, Američané jsou zřejmě nadlidi, když můžou přikazovat jinym státum svý zákony a ... fuj, co mi to jen připomíná?

Petr
19. 12. 2002 • 12:33

Je to opačně, amerika je důkazem toho, že existuje místo, kde ač se různé firmy různě snaží, tak nakonec demokracie zafunguje a přirozená práva lidí porušena nejsou.

V americe je svoboda a tak tam každý může zkoušet různé triky, ale když jde do tuhého, tak demokracie zvítězí. Je to lepší, než žít ve státě, kde svoboda není.

Kde Vám sice nic moc nehrozí ale taky nic moc nesmíte. Jsem raději pro svobodu plnou nebezpečí, než nesvobodu v klídku a teple. Howgh.

 

 

 

hlad
23. 12. 2002 • 13:22

V Americe platí taky hodně "právo silnějšího" - kdo má peníze a moc, ten si může dělat takový věci, za co by normální člověk šel sedět. Třeba jako soud s Microsoftem kvůli monopolnímu jednání - moc velká a vlivná společnost a soud mu toho nic moc neudělal - přece si USA neznepřátelí takovou mocnou společnost, z jejichž zisků toho tolik plyne do státní kasy, že jo? Nesnáším politiky a lidi, co si myslí, že si za peníze vše koupí a taky si toho dost kupujou (myslím tím např. úplatky, ovlivňování spravedlnosti a zákonů atd.)

Určitě si přečtěte

Články odjinud