Bobanowicz
19. 4. 2022 • 18:19

Rusko také bude muset zatáhnout novodobou Železnou oponu, protože pokud umožní lidem cestovat do jakékoliv demokratické krajiny, každému odborníkovi s dobře uplatnitelnými znalostmi bude jasné, že na západě ho bude čekat daleko lepší život ve srovnání s tím, co by mu kdy nabídlo Rusko. Nejnovější info!! Ruský deník Pravda právě napsal, že prezident Putin prý osobně rozhodl o nové rozvojové strategii.
Ruský průmysl prý nebude své úsilí zbytečně tříštit na polovičatých řešeních, takže zcela vynechá fázi rozvoje polovodičů a veškeré úsilí vrhne do rozvoje celovodičů.
Zase jsou o krok před námi!

Názor byl 1× upraven, naposled 19. 4. 2022 19:43

Jáchym Kvasnička (Kvasmeister)
19. 4. 2022 • 13:53

Nadpis krásně vystihuje jádro pudla. Když všechno půjde podle plánu. Kdy šlo v Rusku naposledy něco podle plánu? Já naopak vím naprosto přesně, jak ambiciózní "křemíková desetiletka" dopadne. Protože když v Rusku stát přerozděluje na něco peníze, dopadne to vždy stejně. Většina se rozkrade na luxusní jachty oligarchů a nevyprodukuje se nic. Vidíme to dnes na Ukrajině, kde musí Rusové sahat k vysloužilé sovětské technice, protože ty supermoderní zbraně 21. století, kterými se chlubí na přehlídkách, prostě nemají. Jak by taky mohli, když se peníze na ně rozkutálely do kapes hrstky mocných. A s čipy to dopadne zrovna tak. V roce 2030 bude mít Rusko ve výrobě čipů za západem zpoždění 30 let. Jestli se do té doby nerozpadne...

Petr Vobo
19. 4. 2022 • 13:34

Tipuju, že bez přístupu k západním technologiím jim stejně nezbyde nic jiného než vysekávat tranzistory do křemíku dlátama v manufakturách.

Názor byl 1× upraven, naposled 19. 4. 2022 14:19

AjaFreeman
AjaFreeman
19. 4. 2022 • 11:20

Dobrý den, jsem z vlády a přišel jsem vám pomoc. Aneb kam strčí prsty vláda, tam dvacet let tráva neroste.

Bzuci.
19. 4. 2022 • 11:12

Jsem zvědavý, jak to dopadne. Ty nanometry vypadají opravdu dost pozadu 😀 na druhou stranu pro spoustu věcí dostačují.
Třeba se v tom projeví i další pokrok v rámci architektonických prvků, i jiných aspektů polovodičové výroby, nejde přece jenom o nanometry.
Vypadá to, že Rusové budou za pár let místo smartfounů nosit 45 kg ocelové krabice s textovým displayem, se kterým budou přistupovat na své plaintextové sociální sítě. O moc víc si s 200 MHz MIPSem na 90 nm výrobě vyskakovat nebudou.Pro armádní použití je těch 90 nm v pohodě. Na tom postavíte letadla, drony, rakety, tanky. Nebudou mít ty nejlepší AI akcelerátory, ale ty zase zvládnou dovézt z Číny. Armáda a bezpečnostní složky budou ty poslední, na které ekonomické sankce dopadnou. I kdyby půlka Ruska neměla co žrát.Každopádně věřím, že tohle technologické odříznutí povede k větší kreativitě ruských bastlířů a hackerů, kteří jsou už teď vyhlášení. Těším se, s jakým aternativním využitím u nás vysloužilého elektronického odpadu přijdou.

Názor byl 2× upraven, naposled 19. 4. 2022 11:22

Určitě si přečtěte

Články odjinud