Technologie | Rozšířená realita | Brýle

Rozšířená realita konečně levně: Leap Motion překvapil novým nadějným headsetem

Startup Leap Motion, který původně vyvíjel pouze technologii snímání rukou, dostal minulý rok další velkou investici v hodnotě 50 milionů dolarů. Nyní ukazuje, že chce jít dále, než je pouhé ovládání gesty.

Leap Motion představil veřejnosti projekt „North Star“, což je nová levná platforma pro rozšířenou realitu, která zahrnuje jak helmu s displeji a průhlednými sklíčky, tak i známou krabičku pro snímání rukou, jež byla v prodeji už od roku 2013.

North Star se pyšní zajímavými parametry, protože každý 3,5palcový displej má rozlišení 1 600 × 1 440 bodů a frekvencí 120 Hz (výrobce BOE, řadič Analogix). Zorné pole, které bylo vytýkáno třeba u Microsoft Hololens, je zde rovněž výborné – 100 stupňů (FOV), což je srovnatelné s helmami pro virtuální realitu. Pokud jde o základní systém, helma využívá odrazu obrazu z displejů do průhledných sklíček. Samotný snímač rukou doplněný o kameru od Logitechu pak dokáže trackovat ruce v oblasti 180 stupňů.

Inženýrům se podařilo celou konstrukci udělat zcela jednoduchou a tím pádem i výrazně snížit cenu, která je při hromadné výrobě pod hranicí sto dolarů. Hardware i software bude navíc uvolněn jako open source. Jedná se ale zatím o experimentální prototyp, takže cílem je zaujmout hlavně vývojářskou komunitu, která možnosti posune zase o kus dál.

Do budoucna se počítá se zmenšením konstrukce, přidání snímání očí, senzorů okolního světla, integrovaných sluchátek a další úpravy. Bližší detaily by měly být k dispozici příští týden.

Váš názor Další článek: Gen zodpovědný za větší chuť na sladké byl spojen se sníženým množstvím tělesného tuku

Témata článku: Technologie, Microsoft, Virtuální realita, Open source, Investice, Rozšířená realita, Brýle, Logitech, Vývojářská komunita, FOV, Základní systém, Zajímavý parametr, Headset, North star, Realita, Leap Motion, Experimentální prototyp, Displej, Snímání, Helma, Okolní světlo, Blízké detaily, Zorné pole, Dolar, Sklíčko


Určitě si přečtěte

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81

The Pirate Bay má vážné problémy. Možná se opravdu blíží její konec

The Pirate Bay má vážné problémy. Možná se opravdu blíží její konec

** Kdysi nezničitelný pirátský web se potýká s problémy ** Z mnoha míst je už měsíce nedostupný ** Další krize dorazila v neděli

Jakub Čížek | 65

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí