IFA | Lenovo

Rozšířená realita dokáže zabavit. S AR kitem od Lenova můžete být Thor nebo Captain Marvel

  • Nová verze dva roky starého AR kitu se zaměřuje na superhrdiny
  • nové jsou ovladače usnadňující ovládání v prostoru
  • Zaujme hlavně nízká cena

Před dvěma lety Lenovo na IFA představilo ve spolupráci s Disney AR Kit Jedi Challenges. Tehdy jsme psali, že Disney předběhl dobu a letos se to potvrzuje. Bez změny headsetu, jen s novými ovladači, přichází další verze od Disney, tentokrát se superhrdiny ze stáje Marvelu po názvem Dimension of Heroes.

Pohled do AR brýlí ukazuje průhledný obraz 

Nové ovladače připomínají ty od Steam VR – na ruce drží díky pružnému pásku, nemusíte je tedy pevně držet prsty a stačí se zlehka dotýkat jednoho ze tří tlačítek. Zbytek je ale stejný. Stále tedy máte na zemi položenou svítící kuličku velikosti tenisového míčku, kterou snímají kamery v headsetu.

Funguje to, zabaví a přitom nezruinuje

Podobně i ovladače mají svá vlastní světla, takže je dokážou kamery zaměřit. Mozkem a zobrazovačem AR headsetu zůstává váš mobilní telefon, po dvou letech od první verze už ale bude mít i větší výkon, který si se zobrazením AR vrstvy poradí s přehledem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Brýle obsahují šuplik pro váš mobilní telefon, jeho displej se odráží přes poloprůhledné zrcadlo. Nové jsou ovladače

Opravdu tu má smysl mluvit o AR (rozšířená realita) a nikoli o VR (virtuální realita). S nasazenou helmou vidíte stále okolí a herní objekty se promítají jako překryvná vrstva. Zatímco v případě Jedi challenges to mělo řekněme přímý ekvivalent s hologramy ve Star Wars, v případě komiksového Marvelu to je prostě jen poloprůhledný obraz.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nové ovladače z ruky nevypadnou, drží díky pružným páskům,
svítící kuličku dáte na podlahu, kde slouží jako pevný kotvící bod

Lenovo Mirage AR with Marvel Dimension of Heroes nabídne několik příběhových misí s šesticí superhrdinů: Captain America, Black Panther, Captain Marvel, Starlord, Dr. Strange a Thor. Zkusil jsem si ukázkovou misi se Starlordem, kdy jsem zbraněmi sestřeloval létající talíře a nepřátele podobně jako ve známe VR hře Pirate trainer. Bude možné hrát vybrané úrovně i v co-op režimu a nekonečném režimu můžete bojovat o nejvyšší skóre v online žebříčcích.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Při hraní se příliš nepohybujete do stran ani neotáčíte, ale zapotit se dokážete

Hlavním lákadlem bude bezesporu cena – Dimension of Heroes se začne prodávat už nyní za 249 dolarů. Musíte ale pochopitelně použít ještě vlastní výkonný mobilní telefon. Pro majitele stávajícího kitu se Star Wars bude v prodeji levnější verze jen s novými ovladači. Cena v dolarech tu je bohužel na místě. Zatím půjde výhradně o americkou záležitost a dostupnost v Evropě natož v České republice nikdo z Lenova nechtěl ani naznačovat.

Diskuze (1) Další článek: Pozdě, ale přece. Apple spustil webovou verzi služby Apple Music

Témata článku: Video, Hardware, Virtuální realita, Evropa, IFA, Rozšířená realita, Lenovo, Star Wars, Disney, Ovladač, Marvel, Nový ovladač, Česká republika, Captain America, Realita, Superhrdina, Lenovo na IFA, Thor, Headset, Steam VR, Black Panther


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů