Rozpoznávání uživatele podle stylu psaní

Poněkud ze sféry scifi tu je oznámení, že lze identifikovat uživatele podle jeho ťukání na klávesnici a zamezit tak v přístupu osobě s ukradeným heslem.
Poněkud ze sféry scifi tu je oznámení, že lze identifikovat uživatele podle jeho ťukání na klávesnici a zamezit tak v přístupu osobě s ukradeným heslem. Program BioPassword bude zabudován do Windows NT, a začne se dodávat v půlce příštího roku za cenu přibližně 50 dolarů na počítač.

Již v dobách telegrafie zkušení operátoři dokázali rozpoznat podle rytmu ťukání teček a čárek osobu na druhé straně drátu, V moderní době tuto inteligenci přebral počítač a prý rozpozná, jestli to do té klávesnice skutečně mlátím já, nebo kolega. Po pravdě nevím, jak by se to dalo vůbec řešit. Osobně vím, že to, jak cvakám do klávesnice vyplývá z toho, jak jsem se vyspal, jestli mám hlad, nebo mne někdo vyrušuje. Nicméně prý bude k dispozici i zkušební verze a uvídím, jestli to bude fungovat.

Praktická využití jsou například v ochraně vašeho počítače, když si na chvilku odskočíte a někdo jiný by chtěl začít psát na vaší klávesnici. Nabízí se ale i nepočítačové využití na příklad u mobilních telefonů, kde podle toho, jak vytáčíte číslo se může kontrolovat, jestli jste to opravdu vy.

Váš názor Další článek: Další dva PostFixy pro Windows NT jsou na světě

Témata článku: Windows, Klávesnice k počítači, Psaní, Styl, Rozpoznávání

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost