Rozlučte se s Inboxem, Google ho v březnu „zařízne“

  • Google Inbox je alternativní aplikace pro práci s e-maily
  • Nabízí řadu inovativních funkcí a novinek
  • V březnu 2019 však Google tuto službu ukončí
Rozlučte se s Inboxem, Google ho v březnu „zařízne“

Používáte alternativní webovou nebo mobilní aplikaci Google Inbox? Tak se pomalu připravte na důstojné rozloučení. Google se totiž rozhodl tuto službu v březnu 2019 ukončit. Oznámil to na oficiálním účtu na sociální síti Twitter.

Google Inbox spatřil světlo světa v říjnu roku 2014, takže za měsíc oslaví své čtvrté narozeniny. Aplikace fungovala nad schránkou na Gmailu a zaměřovala se na zvýšení produktivity práce s elektronickou poštou – nabízela například odložení zprávy k pozdějšímu zpracování nebo seskupování podobných zpráv.

Služba Inbox od Gmailu byla vždy odvážnější a experimentálnější e-mailovou aplikací. Zatímco Gmail zůstal v průběhu let víceméně stejný, Inbox byl plný čerstvých a zajímavých funkcí. V poslední době však Gmail dostal některé z funkcí Inboxu, což vedlo k domněnkám, že by služba mohla být přesunuta na vedlejší kolej.

Uživatelé oceňovali inovativní funkce

Během několika let si Inbox získal uživatelskou základnu, které netradiční způsob práce vyhovoval více než standardní rozhraní Gmailu. Celkem mají obě služby více než miliardu uživatelů po celém světě, konkrétní čísla pro Inbox však Google nezveřejnil.

Ještě v dubnu přitom mluvčí Googlu uvedl, že se nechystají žádné změny, neboť Inbox „Zůstává skvělým produktem pro uživatele se specifickými pracovními postupy a slouží také pro testování inovativních funkcí pro práci s e-maily.“

Zjevně se tedy nejedná o dlouhodobý plán, byť se tempo přidávání nových funkcí do Inboxu v posledních měsících výrazně utlumovalo. Mobilní aplikace pro Android však například tuto středu dostala aktualizaci na verzi 1.77.

Aktuální oznámení tak působí dojmem, jako by Inbox byl jen jakýmsi testovacím prostředím či inkubátorem, ve kterém se zkoušely novinky před jejich uvedením do Gmailu. Testování je tímto ukončeno a uživatelé jsou vyzváni k přechodu do hlavní služby, která implementovala některé funkce.

Prosíme, přestupte na Gmail!

Pro ty, kdož rádi zkoušejí nové funkce, obsahuje obsahuje Gmail v Nastavení položku Experimentální přístup, kde se uživatelé mohou přihlásit k vyzkoušení novinek ještě předtím, než budou oficiálně představeny. Zklamaní uživatelé Inboxu však namítají, že nešlo jen o funkce, ale o celkově odlišný přístup ke zpracování e-mailů v Inboxu, což Gmail ani s dávkou experimentálních funkcí nenabídne.

Google se tedy dále zaměří jen na jednu aplikaci pro práci s e-maily: Gmail. Z vývojářského týmu Inboxu prý nebude propuštěn žádný zaměstnanec – všichni se stanou součástí týmu pracujícího na Gmailu.

Do ukončení služby Inbox tedy zbývá šest měsíců, během kterých si uživatelé mohou nastudovat oficiální pokyny k přechodu na Gmail, nebo najít pro zpracování elektronické pošty alternativní aplikaci. Od března budou všichni automaticky přesměrováváni na Gmail.

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

[CNCVideo: player.zive.cz|5396816

Diskuze (19) Další článek: Boring Company si pohrává s myšlenkou podzemních tunelů vedoucích přímo z garáží

Témata článku: Google, Gmail, Android, Twitter, Komunikace, Mobilní aplikace, E-mail, Služba, Uživatelská základna, Sociální síť, Alternativní aplikace, Zklamaný uživatel, Oficiální účet, Elektronická pošta, Funkce, Skvělý produkt, Poslední doba, Zář, Inbox, Vedlejší kolej, Důstojné rozloučení, Experimentální funkce, Celý svět, Aplikace, Odlišný přístup


Určitě si přečtěte

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC