Google | Gmail | E-mail

Rozlučte se s Inboxem, Google ho v březnu „zařízne“

  • Google Inbox je alternativní aplikace pro práci s e-maily
  • Nabízí řadu inovativních funkcí a novinek
  • V březnu 2019 však Google tuto službu ukončí
Rozlučte se s Inboxem, Google ho v březnu „zařízne“

Používáte alternativní webovou nebo mobilní aplikaci Google Inbox? Tak se pomalu připravte na důstojné rozloučení. Google se totiž rozhodl tuto službu v březnu 2019 ukončit. Oznámil to na oficiálním účtu na sociální síti Twitter.

Google Inbox spatřil světlo světa v říjnu roku 2014, takže za měsíc oslaví své čtvrté narozeniny. Aplikace fungovala nad schránkou na Gmailu a zaměřovala se na zvýšení produktivity práce s elektronickou poštou – nabízela například odložení zprávy k pozdějšímu zpracování nebo seskupování podobných zpráv.

Služba Inbox od Gmailu byla vždy odvážnější a experimentálnější e-mailovou aplikací. Zatímco Gmail zůstal v průběhu let víceméně stejný, Inbox byl plný čerstvých a zajímavých funkcí. V poslední době však Gmail dostal některé z funkcí Inboxu, což vedlo k domněnkám, že by služba mohla být přesunuta na vedlejší kolej.

Uživatelé oceňovali inovativní funkce

Během několika let si Inbox získal uživatelskou základnu, které netradiční způsob práce vyhovoval více než standardní rozhraní Gmailu. Celkem mají obě služby více než miliardu uživatelů po celém světě, konkrétní čísla pro Inbox však Google nezveřejnil.

Ještě v dubnu přitom mluvčí Googlu uvedl, že se nechystají žádné změny, neboť Inbox „Zůstává skvělým produktem pro uživatele se specifickými pracovními postupy a slouží také pro testování inovativních funkcí pro práci s e-maily.“

Zjevně se tedy nejedná o dlouhodobý plán, byť se tempo přidávání nových funkcí do Inboxu v posledních měsících výrazně utlumovalo. Mobilní aplikace pro Android však například tuto středu dostala aktualizaci na verzi 1.77.

Aktuální oznámení tak působí dojmem, jako by Inbox byl jen jakýmsi testovacím prostředím či inkubátorem, ve kterém se zkoušely novinky před jejich uvedením do Gmailu. Testování je tímto ukončeno a uživatelé jsou vyzváni k přechodu do hlavní služby, která implementovala některé funkce.

Prosíme, přestupte na Gmail!

Pro ty, kdož rádi zkoušejí nové funkce, obsahuje obsahuje Gmail v Nastavení položku Experimentální přístup, kde se uživatelé mohou přihlásit k vyzkoušení novinek ještě předtím, než budou oficiálně představeny. Zklamaní uživatelé Inboxu však namítají, že nešlo jen o funkce, ale o celkově odlišný přístup ke zpracování e-mailů v Inboxu, což Gmail ani s dávkou experimentálních funkcí nenabídne.

Google se tedy dále zaměří jen na jednu aplikaci pro práci s e-maily: Gmail. Z vývojářského týmu Inboxu prý nebude propuštěn žádný zaměstnanec – všichni se stanou součástí týmu pracujícího na Gmailu.

Do ukončení služby Inbox tedy zbývá šest měsíců, během kterých si uživatelé mohou nastudovat oficiální pokyny k přechodu na Gmail, nebo najít pro zpracování elektronické pošty alternativní aplikaci. Od března budou všichni automaticky přesměrováváni na Gmail.

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

[CNCVideo: player.zive.cz|5396816

Diskuze (19) Další článek: Boring Company si pohrává s myšlenkou podzemních tunelů vedoucích přímo z garáží

Témata článku: Google, Android, Gmail, Mobilní aplikace, Twitter, E-mail, Komunikace, Poslední doba, Oficiální účet, Sociální síť, Tým pracujícího, Zklamaný uživatel, Experimentální funkce, Aplikace, Uživatelská základna, Inbox, Celý svět, Testovací prostředí, Alternativní web, Standardní rozhraní, Funkce, Vývojářský tým, Alternativní aplikace, Inovativní funkce, Služba


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu