Google | Gmail | E-mail

Rozlučte se s Inboxem, Google ho v březnu „zařízne“

  • Google Inbox je alternativní aplikace pro práci s e-maily
  • Nabízí řadu inovativních funkcí a novinek
  • V březnu 2019 však Google tuto službu ukončí
Rozlučte se s Inboxem, Google ho v březnu „zařízne“

Používáte alternativní webovou nebo mobilní aplikaci Google Inbox? Tak se pomalu připravte na důstojné rozloučení. Google se totiž rozhodl tuto službu v březnu 2019 ukončit. Oznámil to na oficiálním účtu na sociální síti Twitter.

Google Inbox spatřil světlo světa v říjnu roku 2014, takže za měsíc oslaví své čtvrté narozeniny. Aplikace fungovala nad schránkou na Gmailu a zaměřovala se na zvýšení produktivity práce s elektronickou poštou – nabízela například odložení zprávy k pozdějšímu zpracování nebo seskupování podobných zpráv.

Služba Inbox od Gmailu byla vždy odvážnější a experimentálnější e-mailovou aplikací. Zatímco Gmail zůstal v průběhu let víceméně stejný, Inbox byl plný čerstvých a zajímavých funkcí. V poslední době však Gmail dostal některé z funkcí Inboxu, což vedlo k domněnkám, že by služba mohla být přesunuta na vedlejší kolej.

Uživatelé oceňovali inovativní funkce

Během několika let si Inbox získal uživatelskou základnu, které netradiční způsob práce vyhovoval více než standardní rozhraní Gmailu. Celkem mají obě služby více než miliardu uživatelů po celém světě, konkrétní čísla pro Inbox však Google nezveřejnil.

Ještě v dubnu přitom mluvčí Googlu uvedl, že se nechystají žádné změny, neboť Inbox „Zůstává skvělým produktem pro uživatele se specifickými pracovními postupy a slouží také pro testování inovativních funkcí pro práci s e-maily.“

Zjevně se tedy nejedná o dlouhodobý plán, byť se tempo přidávání nových funkcí do Inboxu v posledních měsících výrazně utlumovalo. Mobilní aplikace pro Android však například tuto středu dostala aktualizaci na verzi 1.77.

Aktuální oznámení tak působí dojmem, jako by Inbox byl jen jakýmsi testovacím prostředím či inkubátorem, ve kterém se zkoušely novinky před jejich uvedením do Gmailu. Testování je tímto ukončeno a uživatelé jsou vyzváni k přechodu do hlavní služby, která implementovala některé funkce.

Prosíme, přestupte na Gmail!

Pro ty, kdož rádi zkoušejí nové funkce, obsahuje obsahuje Gmail v Nastavení položku Experimentální přístup, kde se uživatelé mohou přihlásit k vyzkoušení novinek ještě předtím, než budou oficiálně představeny. Zklamaní uživatelé Inboxu však namítají, že nešlo jen o funkce, ale o celkově odlišný přístup ke zpracování e-mailů v Inboxu, což Gmail ani s dávkou experimentálních funkcí nenabídne.

Google se tedy dále zaměří jen na jednu aplikaci pro práci s e-maily: Gmail. Z vývojářského týmu Inboxu prý nebude propuštěn žádný zaměstnanec – všichni se stanou součástí týmu pracujícího na Gmailu.

Do ukončení služby Inbox tedy zbývá šest měsíců, během kterých si uživatelé mohou nastudovat oficiální pokyny k přechodu na Gmail, nebo najít pro zpracování elektronické pošty alternativní aplikaci. Od března budou všichni automaticky přesměrováváni na Gmail.

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

[CNCVideo: player.zive.cz|5396816

Diskuze (19) Další článek: Boring Company si pohrává s myšlenkou podzemních tunelů vedoucích přímo z garáží

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Gmail, Twitter, E-mail, Komunikace, Netradiční způsob, Poslední doba, Odlišný přístup, Oficiální účet, Inovativní funkce, Služba, Skvělý produkt, Alternativní aplikace, Dlouhodobý plán, Celý svět, Tým pracujícího, Sociální síť, Aplikace, Experimentální funkce, Testovací prostředí, Zář, Inbox, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

** 43", 4K, 60 Hz a HDR k tomu za deset tisíc ** Televizor takových parametrů stojí téměř polovinu, co monitor ** Využití televize jako monitoru přináší řadu kompromisů, ale jde to

Tomáš Holčík | 63

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Vladislav Kluska | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí