Rozhraní Ultra ATA/66 podpořili světoví výrobci PC

Společnost Quantum Corporation oznámila, že další generaci rozhraní Ultra ATA podporuje kromě společnosti Intel také osm největších světových výrobců osobních počítačů.
Společnost Quantum Corporation oznámila, že další generaci rozhraní Ultra ATA podporuje kromě společnosti Intel také osm největších světových výrobců osobních počítačů. Společnosti Acer, Compaq, Dell Computer, Fujitsu, Gateway, Hewlett-Packard, IBM a NEC plánují, že rozhraní Ultra ATA/66 použijí ve svých nových systémech. Také všichni přední výrobci pevných disků včetně Fujitsu, IBM, Maxtor, Seagate Technology a Western Digital novou technologii přijali.

Rozhraní Ultra ATA, vyvinuté a patentově chráněné společností Quantum, zvyšuje integritu dat prostřednictvím zlepšeného časování a použitím zabezpečovacího kódu CRC (Cyclical Redundancy Check). Propustost dat se zvyšuje až na 66 MB/s

V současné době společnost Quantum spolupracuje s výrobci adaptérů, systémů BIOS, kabelů, čipových sad a s testovacími laboratořemi na tom, aby bylo možné rozhraní použít v počítačových systémech. Jedná se zejména o společnosti Acer, Adaptec, AMD, Cirrus Logic, Intel, LSI Logic, OPTi, Phoenix Technologies a VIA Technologies.

Specifikace Ultra ATA/66 bude mezi standardy ATA zahrnuta v říjnu. Tím se stane všeobecně dostupnou a zahájí se udělování licencí. Díky tomu, že všichni významní výrobci mají o nové rozhraní zájem a také díky tomu, že licence budou poskytovány zdarma, má rozhraní Ultra ATA/66 nejlepší předpoklady k bezproblémovému zařazení mezi ostatní standardy. První systémy s rozhraním Ultra ATA/66 lze na trhu očekávat příští rok.

Váš názor Další článek: Konec války browserů?

Témata článku: Cirrus, Ultra, Phoenix, Rozhraní, ATA, Svět, Atos, Podpor, Technology Corporation, Logic, LSI Logic, Quantum, Phoenix Technologies


Určitě si přečtěte

CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5