Rozhovor s zástupci společnosti Symantec pro Evropu

Co si pro nás přichystal Symantec v nejbližší době?
Symantec získal své jméno jako tvůrce programů usnadňující práci na PC. Zdá se že doba jednoúčelových utilit je ta tam a zákazník vyžaduje komplexní řešení. Jakou strategii vývoje má současný Symantec a kam směřuje?

Steven Garside: Ano, máte pravdu. Symantec se v současnosti soustřeďuje především na komplexní celopodniková řešení. Na vývoji produktů spolupracujeme přímo s našimi zákazníky, kteří mohou utvářet vlastnosti produktu již ve stádiu jeho vývoje. Snažíme se nabídnout automatická řešení, která vyžadují minimální zásah uživatele.

Současné světová ekonomika je velmi neklidná, mám na mysli problémy v Asii a v Rusku. Pocítí důsledky takové krize i softwarová společnost jakou je Symantec?

Michaela Schmidt: Na hodnocení dopadu situace v Rusku je ještě příliš krátká doba, ale je jisté, že se na našem hospodaření projeví. Pokud se jedná o loňskou situaci v Asii jsme spokojeni s tím, že se nám podařilo udržet množství prodaných produktů. Negativním důsledkem krize bylo snížení cen.

Novým trendem v oblasti Internetu je e-commerce. Má Symantec v této oblasti nějaké aktivity nebo uvažuje o nich v nejbližší budoucnosti?

Steven Garside: Pokud se týká připravovaných produktů v této oblasti Symantec žádné aktivity nevyvíjí. Avšak jako softwarová společnost prodáváme své programy prostřednictvím Internetu, spokojeni jsem v této oblasti v USA v Evropě v Německu a Skandinávii.

Symantec je specialistou na údržbu a ochranu PC. Připravili jste něco pro své zákazníky v souvislosti problémem roku 2000?

David Kennedy: Ano. Připravili jsme produkt Norton 2000, který v sobě zahrnuje jak hardwarové řešení, tak softwarové řešení v podobě rezidentní programu. Jsme připraveni na to že nejen různé programy, ale i různé verze programů používají různé formáty data. Pomocí Norton 2000 lze hlídat příchozí data do vašeho počítače, v případě, že tato jsou v nesprávném formátu, jsou upravena tak, aby nezpůsobila žádné problémy.

V srpnu uvedl Symantec na trh novu verzi antivirového programu Norton AntiVirus 5.0. Můžete stručně charakterizovat co nového tato verze přináší?

Steven Garside: Vylepšili jsme prohledávání archivních souborů, podporovány jsou nové formáty. Zajímavé jsou i služby, které nabízí program našim zákazníkům. V případě, že antivirový program narazí u zákazníka na neznámý virus, je napadený fragment uložen na chráněné místo na disku, data vyextrahována a vir je automaticky poslán do vývojového centra společnosti Symantec SARc (Symantec Antivirus Research Center), a do dvaceti čtyř hodin je obranná vakcína automaticky odeslána všem uživatelům programu Norton AntiVirus v celém světě.

Jaké nové produkty připravuje Symantec v nejbližší budoucnosti?

David Kennedy: První novinkou, která byla uvedena na trh srpnu je zmiňovaný Norton AntiVirus 5.0. Pro uživatele v České republice může být zajímavá nová verze Norton Comanderu, která bude k dispozici přibližně v polovině listopadu. Pro nás je zajímavé, že tento produkt je nejoblíbenější právě v regionu výhodní Evropy, především Česká republika, Polsko a Rusko. Na trh byl uveden faxový software WinFax Pro 9.0. Připravili jsme rovněž program pro klonování disků Norton Ghost, který nalézá uplatnění jako pomůcka pro rychlou instalaci velkého množství počítačů. Pro představu softwarová instalace pětiset desktopů trvá jedinému člověku asi 40 dní. S tímto produktem ji zvládne za několik hodin. Další novinkou je již zmiňované řešení roku 2000, Norton 2000.

Váš názor Další článek: Rychlík číslo 3455 od Lexmarku

Témata článku: Software, Symantec, Fragment, Světová ekonomika, Kennedy, Ghost, Softwarový produkt, Vakcína, Archivní soubor, Hardwarová údržba, Norton, Spol, H¨ardwarová údržba, Minimální zásah


Určitě si přečtěte

WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5