Rozhovor s generálním manažerem Progressu

Purna Pareek v rozhovoru popisuje nejen možnosti vývojového nástroje Apptivity.
Letošní Invex byl sice poznamenán neúčastí některých velkých firem, avšak stejně jako jiná léta jej navštívila řada významných osobností — na stánku firmy Progress byl přítomen generální manažer Purna Pareek, kterému jsem mohl položit několik otázek.

Kterým směrem se bude nadále Progress ubírat? Cestou databáze, vývojových nástrojů (Apptivity), nebo cestou aplikací?

Purna Pareek: Hodláme programátorům podnikových aplikací poskytovat vše, co potřebují, a to nástroje i databázi, prostě celkové řešení, včetně služeb. Máme pro to dvě řady produktů. Prvním je Progress 4GL, který v sobě obsahuje databázi Progress a druhým je WebSpeed, který umožňuje dát tyto aplikace na Web.

Databázi Progress jako databázi samostatně neprodáváme, tím se lišíme od ostatních. Podotknul bych, že s naším vývojovým nástrojem Progress 4GL lze psát aplikace i pro jiné databáze, například Oracle nebo DB2/400.

Jakou má u Progressu pozici Apptivity?

Purna Pareek: Apptivity je vývojovým nástrojem, založeným na Javě, kterým lze vytvořit aplikační server. Apptivity je integrovaným prostředím aplikačního serveru se všemi potřebnými službami a zároveň to je nástroj, který umožňuje tyto aplikace tvořit.

Hodí se Apptivity k psaní appletů, které lze spouštět na síťové stanici, nebo je určen pro tzv. serverlety, které mají naopak běžet na serveru?

Purna Pareek: Apptivity lze použít jak pro psaní appletů, tak ke psaní serverletů. Apptivity podporuje služby standardu CORBA a vše, co je na straně serveru. Na klientské straně lze rovněž vytvořit, cokoliv je zapotřebí. Na straně serveru se vždy jedná o program v Javě, a serverová strana s klientskou jsou propojeny přes otevřený databázový protokol CORBA.

Váš názor Další článek: Intel hodlá obsadit všechny trhy

Témata článku: Manažer, Generál, Progress, Gen


Určitě si přečtěte

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 51

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

** Když máte na notebook více než 20 tisíc korun, odpadají kompromisy ** Notebooky na práci dostávají tenká kovová těla a styl ** Herní notebooky zvládnou i nejmodernější hry v plné kvalitě

David Polesný | 43

David Polesný
Notebooky
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5