Rozborka nového Macu Pro ukázala, že ho lze snadno opravit a upgradovat. Od iFixit dostal téměř nejvyšší známku

Do spárů kutilů z iFixit se konečně dostal i nový Mac Pro, který se zcela liší od toho, co Apple v posledních letech v rámci své produktové nabídky vydal. Místo cesty miniaturizace, jako to udělal u minulé generace Macu Pro, vyslyšel Apple volání profesionálů a sestavil otevřenou konstrukci a složení jako z minulého desetiletí.

Úplná rozborka nového Macu Pro na iFixit ukázala, jak si dává Apple záležet na detailech, mezi které patří i možnost řadu věcí vyměnit a rozebrat bez toho, aniž byste potřebovali nějaký nástroj. Když už nějaký potřebujete, jedná se o standardní variantu, nikoli nějaký speciální klíč či šroubovák.

Vše začíná už samotným jednoduchým odhalením vnitřku počítače – stačí otočit úchyt a můžete za něj zvednout celý hliníkový obal. Dostanete se snadno ke každé komponentě, kterou můžete i vyměnit. Výjimkou je pouze hlavní SSD, které je pevně v modulu a lze ho vyměnit pouze v autorizovaném servise od Applu. Důvodem je to, že modul zahrnuje i šifrovací čip Apple T2, který se stará zabezpečení a další funkce. Jinak si do Macu Pro můžete zapojovat SSD přes PCI Express sloty či externí Thunderbolty dle libosti.

Mezi detaily patří i to, že v modulu, který je kolem operačních pamětí, máte i rovnou jednoduchý grafický návod, jak máte v případě upgradu osadit jednotlivé moduly do jednotlivých dimm slotů tak, aby se co nejlépe využila propustnost a bylo dosaženo nejrychlejšího přenosu mezi procesorem a paměťmi

Vše je samozřejmě vyvedeno v elegantní černé barvě, včetně PCB základní desky. Samotná základní deska má sice několik speciálních konektorů, obsahuje ale spoustu standardních slotů, které můžete využít pro rozšiřující karty různého typu.

Nelze se tak divit tomu, že nový Mac Pro dostal z pohledu možnosti opravy a upgradu téměř nejvyšší hodnocení, konkrétně 9 bodů z 10.

Diskuze (32) Další článek: Tip: Chrome má skrytý centrální pultík všech multimédií. Jak ho aktivovat?

Témata článku: Hardware, Apple, Počítače, Mac Pro, IFixit, Základní deska, Známka, Thunderbolty, Slot, Modul, Upgradovat, Mac, Rozborka


Určitě si přečtěte

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu