Tento měsíc došlo k finálnímu představení první generace brýlí pro rozšířenou realitu – Magic leap One od společnosti Magic Leap. Dlouho očekávaný technologický zázrak se sice nekoná, ale brýle přináší několik nových technologických směrů, které by mohly být pro tato zařízení použitelné i do budoucna.
I když byly už dříve k dispozici základní parametry zařízení zahrnující jak brýle, tak i kabelem připojenou výpočetní základnu, jak to vypadá uvnitř, se konečně dozvídáme díky rozboru webu iFixit, který se na to specializuje.
Samotná základna není více méně ničím zajímavá, na kruhové základní desce se nachází řada čipů včetně mobilního čipsetu Nvidia Tegra X2 s grafikou na bázi architektury Pascal s 256 cuda procesory, 8 GB operační paměti a 128GB úložištěm. Nechybí Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, USB-C a 3,5mm výstup na dodatečná sluchátka. Použitá baterie, která udrží zařízení v provozu kolem 3 hodin, má kapacitu 36,77 Wh.
Zajímavé jsou ale rozhodně brýle, které obsahují poloprůhledné čočky, do kterých se v rámci jednotlivých šesti vrstev vysílá světlo (tři barevné kanály pro každé oko zvlášť, celkem šest barevných LED)), které nakonec vytvoří potřený obraz. Magic Leap One používají bezpečný laser třídy 1. Pro snímání okolí nechybí infračervený vysílač a infračervená kamera pro měření vzdálenosti.
Uvnitř brýlí se nachází například mobilní akcelerátor Movidius Myriad 2 pro zpracování obrazu, který už spadá pod Intel, který tohoto výrobce koupil v roce 2016. I když se jedná o první verzi brýlí, stále to není produkt pro koncové zákazníky. Cílovou skupinou jsou nyní hlavně vybraní vývojáři, kteří budou pro Magic Leap One vytvářet první aplikace a hry, které budou dostupné s uvedením levnější verze pro veřejnost. Podobný časový postup byl například i u helmy pro virtuální realitu - Oculus Rift.