Apple | iPhone

Rostoucí počet majitelů iPhonu X má problém s přijímáním hovorů

Většina počátečních problémů nového iPhone X už je vyřešená, jeden ale přetrvává. Čím dál větší počet uživatelů má problémy s příjmem hovorů, tudíž se základní funkcí zařízení. Obrazovka se nezapne, nebo zapne mnohem později. Informují o tom The Financial Times.

Problémy s hovory se začaly objevovat v prosinci. Jedinci si ojediněle na fórech Applu stěžovali, že obrazovky se jim při hovorech nezapínají. Od té doby se objevily stovky lidí, kteří řeší stejný problém.

„Vždycky, když mi někdo volá na můj iPhone X, vyzváněcí melodie začne hrát, ale displej se zapne až po 6-8 sekundách,“ zní na fórech nejčastější popis problému.

Zda se jedná o softwarovou nebo hardwarovou chybu, v tuto chvíli nelze říct. Jeden uživatel uvedl, že provedl restore celého iPhone X a problém vyřešil jen na pár dní. Pak se zase objevil. Jiný píše, že podpora Applu jeho iPhone vyměnila, ale problém se objevil i na tom vyměněném.

„Mám úplně ten samý problém. Myslel jsem si, že je to chyba konkrétního zařízení, tak jsem požádal Apple a dali mi úplně nový kus, který také blbnul. Rozhodně je to softwarová chyba. Apple by s tím měl něco udělat, protože takhle přicházím o hovory a štve mě to,“ popisuje chybu uživatel.

Jeden člověk píše, že má ještě další problém. Podle něj funguje špatně proximity senzor, takže když telefonuje a dá mobil od obličeje, displej se nerozsvítí.

Apple jen uvedl, že problém vyšetřuje. Co by ho mohlo způsobovat nebo jak dlouho bude oprava trvat, nesdělil.

Takhle fungují na iPhone X Animoji:

Diskuze (13) Další článek: Můžeme věřit internetu?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,