Rok po Naganu - Radiomobil

Už jste přestali věřit, že je u nás firma, která umí v celosvětové konkurenci obstát na výbornou? Zkuste se zeptat u společnosti Radiomobil, provozovatele GSM sítě Paegas.
Už jste přestali věřit, že je u nás firma, která umí v celosvětové konkurenci obstát na výbornou? Zkuste se zeptat u společnosti Radiomobil, provozovatele GSM sítě Paegas. Právě Radiomobil totiž získal Světovou cenu Asociace GSM v kategorii nejlepšího inovátora GSM na mezinárodním kongresu operátorů GSM z celého světa ve Francii v Cannes.

V asociaci je 323 členů ze 129 zemí, takže konkurence veliká. O to více je úspěch potěšující, že síť Paegas má poměrně krátkou tradici. Přesto jako první zavedla mnoho technologických novinek, které přinášejí další výhody, kromě standardních hlasových služeb. Cena zohledňuje zejména nasazení balíku textových a datových služeb založených na technologii SMS, který umožňuje zákazníkům sítě GSM Paegas prostřednictvím mobilního telefonu například komunikovat s Internetem, získávat zpravodajství ČTK, zprávy o počasí, autobusových či vlakových spojích, odesílat a přijímat elektronickou poštu či posílat faxy nebo ve spolupráci zejména s Expandia bankou provádět finanční transakce.

Je třeba podotknout, že cena byla i za to, že Radiomobil tyto služby nejen zavedl, ale vhodnou marketingovou kampaní je dokázal propagovat a naučil zákazníky s nimi zacházet. Potom už se nemusíte ani divit perličce, že střediskem SMS denně protéká takové množství zpráv, které odpovídá asi pěti miliónům uživatelů. Paegas jich zatím má 410 tisíc, ale myslím, že s takovými vskutku světovými kroky u tohoto počtu dlouho nezůstane.

Váš názor Další článek: Změny na Živě – viditelné i skryté

Témata článku: Naga, Cannes


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně