RTX 2080 | Asus | Nvidia | Grafické karty | ROG

ROG Matrix se vrací: Asus ukázal RTX 2080 Ti Matrix s integrovaným vodním chlazením [CES]

Řada karet ROG Matrix patřila u Asusu vždy k tomu nejlepšímu, ovšem u dosavadní generace karet Pascal jsme se žádného modelu s tímto názvem nedočkali. Teď se ale opět dočkáme – Asus ohlásil nový model postavený na grafickém čipu RTX 2080 Ti, tedy to nejvýkonnější herní řešení, co lze nyní na trhu koupit.

Návrat ROG Matrix je to ve velkém stylu, protože Asus v této edici vůbec poprvé nasadí unikátní systém uzavřeného vodního chlazení. Výrobce si s tímto novým chlazením věří natolik, že slibuje chladící výkon srovnatelný s hybridním řešením konkurence s 240mm velkým radiátorem.

Klepněte pro větší obrázek
Srovnání parametrů RTX 2080 Ti Matrix se základní edici od Nvidie

Počet aktivních CUDA jednotek je samozřejmě stejný jako u klasické Founders edice přímo od Nvidie, ovšem narostl maximální takt na jádře. Základní edice má maximální Boost 1635 MHz, Matrix posouvá tuto hranici až na 1815 MHz.

Vyšší frekvenci mají také paměti GDDR6. Základní frekvenci 14 Gbps posunul výrobce na 14,8 Gbps. Karta by tedy měla poskytovat zhruba o 10~15 % lepší výkon než FE edice od Nvidie a potenciál k maximálnímu přetaktování zřejmě snadno prolomí hranici 2 GHz na jádře.

K lepšímu přetaktování by měl pomoci i vyšší TDP limit, který Asus nastavil na 300 W (výchozí FE edice od Nvidie má TDP 260 W) a ten lze ještě dále posunout o v utilitě Asus GPU Tweak, kterou lze stáhnout ze stránek výrobce. K napájení poslouží dva 8pinové konektory.

Karta by měla být velmi brzy dostupná za cenu 1 600 dolarů, v přepočtu kolem 43 000 Kč.

Diskuze (9) Další článek: Hyundai ukázal koncept elektromobilu, který má kromě kol i robotické nohy. Hodil by se při jízdě na dálnici D1

Témata článku: Hardware, RTX 2080, Asus, Nvidia, Grafické karty, Matrix, vodní chlazení, ROG, Velký styl, Unikátní systém, Základní frekvence, Maximální přetaktování, Maximální takt, Karta, Základní edice, Hybridní řešení, Edice, Výrobce, Grafický čip, Frekvence, Aktivní cuda, Maximální boost, Chlazení, Rog matrix, Nové chlazení


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky