Facebook | Finanční výsledky

Rodina Facebooku měla poprvé více než tři miliardy uživatelů

Facebooku kvůli koronaviru zpomalil růst tržeb, přesto však zažil nejlepší druhé čtvrtletí v historii. Firma od začátku dubna do konce června utržila 18,7 miliardy dolarů, o 11 % více než loni. Čistý zisk dokonce vzrostl dvojnásobně na 5,2 miliardy dolarů.

Na příjmové stránce jen necelých 400 milionů dolarů pochází z mikrotransakcí a přímých plateb. Drtivou většinu – 18,3 miliardy – tvoří reklamy. Ty meziročně šly o 10 % nahoru, před krizí však Facebook rostl ve vyšších desítkách procent.

Covid tak na něj dopadl rozhodně lépe než na Twitter, který kvůli nezájmu inzerentů zaznamenal propad tržeb. Facebooku by ale mohlo v nadcházejícím čtvrtletí uškodit to, že jej začaly bojkovat velké firmy. Známé značky se rozhodly během července ukončit reklamní kampaně v jeho sítích, protože se v nich šíří nenávistný obsah, se kterým firma nic nedělá.

Uživatele ale tyto půtky nijak nezajímaly a Facebook opět bořil rekordy. Každý měsíc se k němu alespoň jednou připojí 2,7 miliardy uživatelů, každý den pak 1,79 miliardy. V obou případech si meziročně polepšil o 12 %. Růstové tempo tak během krize ještě vzrostlo.

Celkový počet unikátních měsíčních uživatelů, kteří používají Facebook, Messenger, WhatsApp nebo Instagram, dosáhl na 3,14 miliardy (14% růst). Denně je na některé ze služeb Facebooku závislých 2,47 miliardy lidí (15% růst).

Diskuze (2) Další článek: Arm má problém v Číně. Vyhozený šéf tamní divize odmítá odstoupit a šíří dezinformace uvnitř firmy

Témata článku: Facebook, Byznys, WhatsApp, Twitter, Facebook Messenger, Instagram, Finanční výsledky, Uživatelé, Dolar, Miliarda, Krize, IVA, Miliarda uživatelů, MessengerStrážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Elden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Elden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Přihlásit se můžete i do uzavřeného testu hry, který se uskuteční v listopadu.

Michal Maliarov
Elden RingFromSoftware
Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress