RockXP: Vydolujte hesla ze systému

Komu se to nestalo – zapomenete heslo k nějaké službě v systému – heslo je uloženo, přihlašujete se jen odklepnutím předvyplněné položky, ale heslo si už nevybavíte. RockXP pro vás vyhrabe ze systému nejen zapomenutá hesla, ale i třeba produktový klíč Windows, který můžete změnit.

RockXP je šikovná malá utilitka, kterou si můžete používat zcela zdarma. Hodnota, kterou dokáže přinést je ale o poznání větší. Samotný program se nemusí ani instalovat, prostě jej spustíte.

Všechna nastavení najdete na záložkách pro produktový klíč Windows XP, uložená hesla v systému a hesla pro vytáčený internet. Navíc tu je generátor hesel, a informace o programu.

Informace o produktovém klíči se vám budou hodit, když budete chtít přeinstalovat Windows XP a cédéčko s nalepeným kódem jako na potvoru nemůžete najít. Stejně tak na této záložce můžete zálohovat aktivační informace o systému a později systém aktivovat ručně. Pochopitelně tato záloha pomůže jen při přeinstalování bez změny hardwaru, ušetříte si ale aktivaci.

Klepněte pro větší obrázek

U programu, jehož hlavní činností je zobrazování tajných informací, jen těžko sejmete obrázek, který by šel publikovat. Program ale umí jít opravdu hluboko.

Záložka se systémovými hesly nahlíží do chráněné oblasti aktuálního uživatele, nemůžete koukat do hesel jiným uživatelům. Najdete zde nejen hesla třeba do pošty nebo na intranet, ale i hesla, která jste si uložili u jednotlivých webů. Vše, co uvízlo v systému, máte jako na dlani. Program nezobrazuje korektně háčky a čárky domnívaje se, že jde o nezobrazitelné znaky, každopádně vám jistě pomůže vrátit ztracenou paměť. RAS passwords pak obnoví hesla u telefonických připojení k internetu.

Samozřejmě pokud vás někdo pustí ke svému počítači a vy na něm spustíte tento prográmek, dostanete se ke všem jeho heslům. Program může mít klidně nelegální využití. Ale stejně jako může být švýcarský armádní nůž smrtelnou zbraní, má mnohem častěji rozumnější využití.

RockXP
Stránky: nejsou, jen e-mail
Cena: zdarma
Stažení: Živě
Velikost: 388 kB

Diskuze (45) Další článek: Autoři červů spolu válčí

Témata článku: Windows, Heslo, Hesl


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači