Testy

Roboúklid nasucho i mokro: Otestovali jsme robotické vysavače a víme, co od nich čekat

  • Robotické vysavače už mají své opodstatnění a pomůžou
  • Otestovali jsme osm různých vysavačů a rozdíly jsou velké
  • Nestačí jen dobře vysávat, důležitá je i navigace a software

Robotické vysavače potkáváme v obchodech už nějakých patnáct let, ale od té doby prošly razantními změnami, které je přetvořily v opravdové pomocníky. Fungovat mohou takřka plně autonomně, údržbu vyžadují jen minimální a o úklid se ideálně postarají v okamžiku, kdy nebudou doma nikoho rušit.

Faktem ale stále zůstává, že robotický vysavač nemá plně nahradit ten klasický ruční; je však vhodným doplňkem, který zastane většinu úklidu. Co od robotického vysavače můžete očekávat a jak ho správně vybrat? To vám teď poradíme. Otestovali jsme jich totiž rovnou osm.

Nyní se podělíme o zkušenosti a souhrnné výsledky z testování, podrobné výsledky srovnávacího testu uveřejníme zítra!

Pět tisíc minimem

Pro výběr produktů do testu robotických vysavačů jsme stanovili pouze dvě kritéria: cena do 15 tisíc a možnost vlhkého úklidu. Takto vysokou cenu jsme zvolili především proto, abychom otestovali vysavače poslední generace, která přišla s pokročilými systémy navigace a dalšími vylepšeními. Ty mohou úklid výrazně usnadnit a zajistit pouze minimální starost o samotný vysavač.

Kromě jediného modelu se všechny vysavače vešly do úzkého cenového rozmezí 9–13 tisíc korun, a tak trochu jsme čekali, že se jejich možnosti a vlastnosti nebudou nijak zásadně odlišovat. Opak je tady ale pravdou, a rovněž vysavač za deset tisíc může nabídnout pohodlnější fungování než ten o čtyři tisíce dražší.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Samsung, Testy, Wi-Fi, Navigace, Články z Computeru, Wi-fi síť, Koberec, Aplikace, Vysávání, Úklid, Místnost, Robotický vysavač, LIDAR, Smetí, Vysavač, Kartáč, Lidaru


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 126

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk