Testy

Roboúklid nasucho i mokro: Otestovali jsme robotické vysavače a víme, co od nich čekat

  • Robotické vysavače už mají své opodstatnění a pomůžou
  • Otestovali jsme osm různých vysavačů a rozdíly jsou velké
  • Nestačí jen dobře vysávat, důležitá je i navigace a software

Robotické vysavače potkáváme v obchodech už nějakých patnáct let, ale od té doby prošly razantními změnami, které je přetvořily v opravdové pomocníky. Fungovat mohou takřka plně autonomně, údržbu vyžadují jen minimální a o úklid se ideálně postarají v okamžiku, kdy nebudou doma nikoho rušit.

Faktem ale stále zůstává, že robotický vysavač nemá plně nahradit ten klasický ruční; je však vhodným doplňkem, který zastane většinu úklidu. Co od robotického vysavače můžete očekávat a jak ho správně vybrat? To vám teď poradíme. Otestovali jsme jich totiž rovnou osm.

Nyní se podělíme o zkušenosti a souhrnné výsledky z testování, podrobné výsledky srovnávacího testu uveřejníme zítra!

Pět tisíc minimem

Pro výběr produktů do testu robotických vysavačů jsme stanovili pouze dvě kritéria: cena do 15 tisíc a možnost vlhkého úklidu. Takto vysokou cenu jsme zvolili především proto, abychom otestovali vysavače poslední generace, která přišla s pokročilými systémy navigace a dalšími vylepšeními. Ty mohou úklid výrazně usnadnit a zajistit pouze minimální starost o samotný vysavač.

Kromě jediného modelu se všechny vysavače vešly do úzkého cenového rozmezí 9–13 tisíc korun, a tak trochu jsme čekali, že se jejich možnosti a vlastnosti nebudou nijak zásadně odlišovat. Opak je tady ale pravdou, a rovněž vysavač za deset tisíc může nabídnout pohodlnější fungování než ten o čtyři tisíce dražší.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Články z Computeru, Samsung, Wi-Fi, Navigace, vysavače, Vysávání, LIDAR, Kartáč, Místnost, Smetí, Ohodnocení, Aplikace, Lidaru, Wi-fi síť, Vysavač, Koberec, Úklid, Robotický vysavačJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Virtuální server s Linuxem a úplně zadarmo. Dešifruje nám výplatní pásku v PDF

Virtuální server s Linuxem a úplně zadarmo. Dešifruje nám výplatní pásku v PDF

** Minule jsme k dešifrování použili službu ConvertAPI ** Tentokrát si spustíme vastní virtuální počítač s Linuxem ** Díky principu free tier to bude u Oracle Cloud úplně zadarmo

Jakub Čížek
Hackujeme Google v Apps ScriptuCloudProgramování
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost