Roboti | Star Wars

Roboty BB-8 a R2-D2 od Sphero už si nekoupíte. Firma je přestává vyrábět

Možnost pořídit si domů svého osobního droida ze Star Wars ovládaného přes mobil pomalu ale jistě končí. Sphero, společnost, která za nimi stojí, oznámila, že je přestává vyrábět. Spolupráce s Disney se podle nich ukázala jako nevýhodná. Firma malých robotů prodala miliony a hračky se staly hitem i v Česku.

Nejde jen o populární roboty ze Star Wars R2-D2 a BB-8, Sphero kompletně končí spolupráci s Disney. Nebude tak vyrábět ani další licencované hračky jako například mluvící Spidermany.

Firma s Disney spolupracovala tři roky, ale jak Sphero nyní přiznalo, licence stála více, než kolik produkty nakonec vydělaly. Problém také byl, že jejich prodeje byly hojně podpořeny filmy a v době, kdy žádný nevycházel, zájem o ně upadal. I tak jich ovšem Sphero prodalo několik milionů.

Firma už nicméně bude BB-8 a D2-D2 pouze doprodávat, takže pokud o svého osobního droida stojíte, bude třeba jednat rychle. Na českých e-shopech je lze při troše hledání stále ještě nalézt.

Ostatní produkty od Sphero zůstávají ve výrobě. Firma se pak opět zaměří na své vzdělávací roboty, u kterých popularita nekolísá. V tomto segmentu hlavně vidí potenciál k růstu, což nemůže říct o droidech ze Star Wars. Jak uvedla firma - pokud fanoušek po BB-8 a R2-D2 toužil, už si je pořídil a jejich konec ho trápit nebude.

Váš názor Další článek: Týden Živě: Únik dat z Facebooku, obavy z Huawei a padající družice

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,