Roboti

Robot Lovot je společník pro osamělé lidi. Šíří lásku a rád se objímá

Další robot japonské výroby, určený pro zlepšení nálady osamělým lidem, míří na pulty obchodů. Jmenuje se Lovot, od slov „love“ a „robot“, a stojí za ním japonská společnost Groove X. Lovot vám s domácností nijak nepomůže, ale za to se na vás bude neustále usmívat a dožadovat se objetí.

Firma na robotovi pracovala tři roky a ve výsledku vypadá spíše jako kombinace plyšového zvířete a Teletubbies než jako kus pokrokové technologie. Na jeho hlavě se ocitá kamera citlivá na teplo, která dokáže měřit pohyb a lidská gesta. Pod plyšovou kůží se pak nachází senzory citlivé na dotyk a nechybí ani velké oči se zorničkami schopné zvětšení.

Samotný pohyb Lovot vykonává na dvou kolečkách a má i dvě ruce, se kterými kmitá. „Lovot není užitečný robot ve smyslu toho, že by plnil lidské úkoly,“ popisuje firma v tiskovém prohlášení. „Dožaduje se ale společnosti svých spolubydlících a před cizími lidmi utíká. Je prostě rozkošný tím, že je u vás,“ uvádí dále.

Něco skutečně užitečného ale přece jen Lovot dokáže. Pomocí kamery na své hlavně může natáčet nebo streamovat živá videa a jeho majitelé jej mohou používat jako elektronickou chůvičku pro děti nebo kameru pro své domácí mazlíčky. Dokáže také poznat, zda někdo neautorizovaný vejde do domu.

A pokud by někdo měl strach o své soukromí a stačila by mu samotná přítomnost Lovota, zvládne fungovat i bez internetového připojení. Jen se občas musí připojit k síti kvůli softwarovým aktualizacím.

Groove X založil bývalý zaměstnanec robotické divize Softbank Kaname Hayashi, který dříve pracoval na populárním humanoidním robotovi Pepper. Na něm si natrénoval, jak má společenský robot vypadat. I od Softbank dostal na vývoj investici, jelikož sama firma se postupně snaží zaměřit více na praktické roboty.

Hayashi proto věří, že vytvořil jedinečného společenského robota. „I když není živý, vyzařuje teplo,“ uvedl šéf společnosti a zdůraznil, že Lovot má rád objetí. Robot vyjde na 598 tisíc yenů (119 tisíc korun), prodává se v párech a do prodeje by měl jít příští podzim.

Diskuze (4) Další článek: Microsoft lepí díru v Internet Exploreru, kterou hackeři zneužívají pro cílené útoky

Témata článku: Roboti, Investice, Kamera, Softbank, Cizí člověk, Živé video, Japonská společnost, Hayashi, Společník, Objetí, Softwarová aktualizace, Domácí mazlíček, Tiskové prohlášení, PNG, Pepper, Příští podzim, Velké oko, Internetové připojení, Senzor citlivý, Bývalý zaměstnanec, Smysl toho, Yen, Robot, Láska, Kamera na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

** O kost zvanou fabella nás evoluce připravila už před miliony let ** V posledních desetiletích se však „ztracená kost“ znovu objevuje ** Anatomové nabádají ortopedy, aby brali fabellu v potaz

Jaroslav Petr | 31

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

** V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace ** Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže ** Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému

Karel Kilián | 135

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 91

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 82

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru