Řízené bezpečnostní služby na vzestupu

Podle letošního průzkumu společnosti Frost & Sullivan trh řízených bezpečnostních služeb (MSS, Managed Security Services) rychle expanduje, a to včetně Evropy. Od roku 2011 zde šlo každoročně o nárůst v průměru přes 13 %.
Řízené bezpečnostní služby na vzestupu

Pro letošní rok se odhady velikosti tohoto trhu v Evropě pohybují okolo 4,5 miliard dolarů. Pro období 2016-2021 prognóza odhaduje růst segmentu MSS v oblasti EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) v průměru o 14,1 %.

Trh se rychle mění. V předcházejících letech poskytovatelů služeb MSS přibývalo a podíl hlavních dodavatelů se snižoval. V loňském roce došlo pro změnu k několika akvizicím, nové bezpečnostní služby také nabídli největší telekomunikační operátoři evropského trhu – Deutsche Telekom a Vodafone. Tradiční dodavatelé IT zabezpečení zase aktualizovali nabídku služeb, aby tak kompenzovali očekávaný pokles výdajů za bezpečnostní hardware. Do hry vstoupili poskytovatelé nabízející síťově založené služby MSS a další technologie, které narušily stávající trh. Prognóza Frost & Sullivan spojuje budoucí úspěch v oblasti MSS především s růstem ve dvou hlavních segmentech, což jsou informace o hrozbách a služby pro detekci.

Společnost Fortinet podle studie Frost & Sullivan patří k lídrům trhu řízených bezpečnostních služeb. Má k dispozici velmi robustní platformu založenou na architektuře Fortinet Security Fabric, osvědčené postupy (best practices) i vyspělé nástroje, což jí dává předpoklady k tomu, aby v tomto segmentu i nadále rostla. Fortinet dokáže nabídnout výhodné podmínky svým partnerům, a to jak svou cenovou politikou, tak i z hlediska podpory, školení a předávání know-how včetně certifikačních programů. Fortinet díky tomu získal od Frost & Sullivan ocenění „2017 Global Company of the Year“.

Platforma Fortinet pro MSS podporuje hlavní funkce těchto služeb:

  • Security Asset Management and Monitoring (SAMM): monitoring a řízení bezpečnostních aktiv
  • Threat Intelligence, Incident Remediation (TIIR): informace o hrozbách, řešení/náprava incidentů
  • Risk and Compliance Management (RCM): řízení rizik a shody s předpisy

Služby Fortinet jsou připraveny podnikům pomoci s dodržením chystané evropské regulace o ochraně osobních údajů (GDPR) a zabezpečit i implementaci dalších technologií jako je migrace do cloudu, rozšiřování podnikové mobility a zajištění neustálé dostupnosti služeb. Produkty a služby podporují také koncept softwarově definovaných sítí (SDN) nebo širší využití Internetu věcí (IoT). Řešení lze rychle nasadit jak plošně, tak i postupně, dají se dobře škálovat, tj. podporují flexibilní přístup vycházející z toho, že různí zákazníci mají – především, ale nejen v důsledku velikosti organizace – různé potřeby.

Architektura Fortinet Security Fabric nabízí viditelnost veškerých síťových prvků a možnost spravovat je pomocí centrální bezpečnostní politiky. Toto řízení podporuje produkty více bezpečnostních dodavatelů, což odpovídá situaci ve většině podniků. Fortinet také kontinuálně vylepšuje technologie FortiGate, svého firewallu, a řešení pro jednotnou správu hrozeb (UTM) nové generace. Tyto technologie jsou používány také v rámci řízených bezpečnostních služeb.

V roce 2016 Fortinet celosvětově podporoval více než 2,6 milionů zařízení, což představuje výrazný nárůst ve srovnání s 1 milionem roku 2012.

Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard

PCS, spol. s r.o.

Další článek: Záhada chybějících sopek na Venuši možná byla konečně vyřešena

Témata článku: Technologie, Evropa, IoT, Vodafone, Letošní průzkum, Tradiční dodavatel, Certifikační program, EMEA, Bezpečnostní hardware, Očekávaný pokles, Aleš Pikora, Threat Intelligence, MSS, Hlavní segment, Osvědčený postup, Výrazný nárůst, RCM, Fortinet, UTM, Vyspělý nástroj, Cenová politika, FortiGate, Síťový prvek, Osobní údaj, Nová generace


Určitě si přečtěte

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

** Představíme vám sedm nejvýkonnějších jaderných elektráren ** Srovnáme je s Temelínem, Dukovany a největší solární farmou ** Naznačíme, kde tkví hlavní výhody tohoto zdroje elektřiny

Karel Kilián | 115

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 71

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB