Říjnová aktualizace způsobuje na počítačích HP „modrou obrazovku smrti“

  • Uživatelé hlásí další problémy s kumulativní aktualizací KB4464330
  • Na některých počítačích HP končí update „modrou obrazovkou smrti“
  • Na vině je patrně ovladač klávesnice
Říjnová aktualizace způsobuje na počítačích HP „modrou obrazovku smrti“

Říjnová aktualizace Windows 10 (October 2018 Update) je stále středem mediálního zájmu. Nejprve za to mohlo její pozastavení z důvodu, že u části uživatelů došlo během její instalace ke smazání dokumentů. Tento problém Microsoft vyřešil, aktualizace je opět k dispozici, nicméně potíže nyní hlásí uživatelé počítačů značky HP.

Po instalaci kumulativní aktualizace KB4464330 došlo na některých zařízeních k pádu systému, který často končil „modrou obrazovkou smrti“ (BSOD). Prakticky hned od začátku bylo zřejmé, že se problém týká jen relativně malé skupiny uživatelů.

V příspěvku na komunitním fóru hlásil uživatel Mikael Sillman, že po instalaci aktualizace odmítl jeho počítač HP EliteDesk 800 G3 nastartovat s tím, že zavádění končí „modrou obrazovkou smrti“, odkazující na WDF_VIOLATION, tedy Windows Driver Framework. Situaci vyřešila až obnova systému do předchozího stavu.

Klepněte pro větší obrázek
Zavádění končí „modrou obrazovkou smrti“, odkazující na WDF_VIOLATION

V dalším vlákně uživatel, vystupující pod přezdívkou bennettjp, popisuje situaci ve firmě, kde několik počítačů po instalaci aktualizace KB4464330 skončilo v BSOD a vyzývají uživatele, aby provedli opravu systému Windows. Také v tomto případě pomohl návrat ke stavu z předchozího dne. Hlášení o potížích se postupně objevila i na Twitteru či Redditu.

Může za to ovladač klávesnice

Další zkoumání ukázalo společný znak: potíže postihovaly notebooky, počítače a pracovní stanice značky HP. Jako příčina byla později identifikována kolize ovladače klávesnice. Možným řešením, které někteří uživatelé s úspěchem použili, bylo smazání souboru HpqKbFiltr.sys ze složky system32/drivers.

Na základě dosavadních zjištění nelze jednoznačně říci, zda podstata problémů tkví přímo v kumulativní aktualizaci, nebo v nekompatibilitě ovladače s poslední verzí systému. Každopádně přinejmenším do vyřešení doporučujeme na počítače HP update KB4464330 neinstalovat.

Počet problémů, souvisejících s nejnovější aktualizací systému Windows 10, staví Microsoft před otázku, zda nenastal čas na přehodnocení způsobu, jakým implementuje updaty. Server Neowin vyslovuje podivení nad tím, že se na potíže nepřišlo před vydáním v rámci programu Windows Insider.

Mohlo by vás zajímat: novinky Microsoftu probrali v Týdnu Živě Kuba Čížek a Vláďa Kluska.

Diskuze (74) Další článek: Waze vedle navigace nabídne i funkci pro spolujízdu. V USA už ji zkouší naostro

Témata článku: Microsoft, October 2018 Update, Windows 10, Windows, Operační systémy, Twitter, Aktualizace, Klávesnice, Reddit, Smrt, Dosavadní zjištění, Modrá obrazovka, Mediální zájem, Říjnová aktualizace, Problém souvisejících, Ovladač, BSOD, Kumulativní aktualizace, Komunitní fórum, Předchozí den, Obrazovka, Možné řešení, Kuba Čížek, Uživatelé, Poslední verze


Určitě si přečtěte

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

** Windows 10 překonaly hranici 700 milionů instalací ** To je úctyhodné číslo a miliarda se blíží ** Analýzy ale i tak ukazují proměnu, jak používáme počítače a mobily

Jakub Čížek | 49

Loopwheels znovu vymyslelo kolo. Místo drátů má v ráfcích kompozitové pružiny, které vylepší komfort jízdy

Loopwheels znovu vymyslelo kolo. Místo drátů má v ráfcích kompozitové pružiny, které vylepší komfort jízdy

** Proč vymýšlet kolo? Protože ho lze vymyslet lépe! ** Kola Loopwheels nabízejí integrované odpružení ** Cílem je poskytnout pohodlnější a klidnější jízdu

Karel Kilián | 14

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 63

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 46


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku