Windows 10 | Aktualizace | October 2018 Update

Říjnová aktualizace způsobuje na počítačích HP „modrou obrazovku smrti“

  • Uživatelé hlásí další problémy s kumulativní aktualizací KB4464330
  • Na některých počítačích HP končí update „modrou obrazovkou smrti“
  • Na vině je patrně ovladač klávesnice
Říjnová aktualizace způsobuje na počítačích HP „modrou obrazovku smrti“

Říjnová aktualizace Windows 10 (October 2018 Update) je stále středem mediálního zájmu. Nejprve za to mohlo její pozastavení z důvodu, že u části uživatelů došlo během její instalace ke smazání dokumentů. Tento problém Microsoft vyřešil, aktualizace je opět k dispozici, nicméně potíže nyní hlásí uživatelé počítačů značky HP.

Po instalaci kumulativní aktualizace KB4464330 došlo na některých zařízeních k pádu systému, který často končil „modrou obrazovkou smrti“ (BSOD). Prakticky hned od začátku bylo zřejmé, že se problém týká jen relativně malé skupiny uživatelů.

V příspěvku na komunitním fóru hlásil uživatel Mikael Sillman, že po instalaci aktualizace odmítl jeho počítač HP EliteDesk 800 G3 nastartovat s tím, že zavádění končí „modrou obrazovkou smrti“, odkazující na WDF_VIOLATION, tedy Windows Driver Framework. Situaci vyřešila až obnova systému do předchozího stavu.

Klepněte pro větší obrázek
Zavádění končí „modrou obrazovkou smrti“, odkazující na WDF_VIOLATION

V dalším vlákně uživatel, vystupující pod přezdívkou bennettjp, popisuje situaci ve firmě, kde několik počítačů po instalaci aktualizace KB4464330 skončilo v BSOD a vyzývají uživatele, aby provedli opravu systému Windows. Také v tomto případě pomohl návrat ke stavu z předchozího dne. Hlášení o potížích se postupně objevila i na Twitteru či Redditu.

Může za to ovladač klávesnice

Další zkoumání ukázalo společný znak: potíže postihovaly notebooky, počítače a pracovní stanice značky HP. Jako příčina byla později identifikována kolize ovladače klávesnice. Možným řešením, které někteří uživatelé s úspěchem použili, bylo smazání souboru HpqKbFiltr.sys ze složky system32/drivers.

Na základě dosavadních zjištění nelze jednoznačně říci, zda podstata problémů tkví přímo v kumulativní aktualizaci, nebo v nekompatibilitě ovladače s poslední verzí systému. Každopádně přinejmenším do vyřešení doporučujeme na počítače HP update KB4464330 neinstalovat.

Počet problémů, souvisejících s nejnovější aktualizací systému Windows 10, staví Microsoft před otázku, zda nenastal čas na přehodnocení způsobu, jakým implementuje updaty. Server Neowin vyslovuje podivení nad tím, že se na potíže nepřišlo před vydáním v rámci programu Windows Insider.

Mohlo by vás zajímat: novinky Microsoftu probrali v Týdnu Živě Kuba Čížek a Vláďa Kluska.

Diskuze (79) Další článek: Waze vedle navigace nabídne i funkci pro spolujízdu. V USA už ji zkouší naostro

Témata článku: Microsoft, Windows, Operační systémy, Windows 10, Twitter, Aktualizace, Klávesnice, October 2018 Update, Smrt, Reddit, BSOD, Poslední verze, Malá skupina, Kumulativní aktualizace, Počítač, Modrá obrazovka, Kuba Čížek, Možné řešení, Říjnová aktualizace, Nejnovější aktualizace, Obrazovka, Problém souvisejících, Vláďa Kluska, Uživatelé, Komunitní fórum, Pracovní notebooky levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky