Řídit a šlapat na plyn informačních systémů

Česká firma Per4mance je toho názoru, že u nás je stále větší prostor pro systémy řízení a ladění podnikových informačních systémů.
Česká firma Per4mance je toho názoru, že u nás je stále větší prostor pro systémy řízení a ladění podnikových informačních systémů. Per4mance se proto od roku 1995 věnuje řízení a zvyšování výkonnosti velkých systémů. Dodává na náš trh produkty od americké společnosti Platinum Technology, a to jak systémy pro řízení a ladění výkonu systémů a databází, tak software manažerské nadstavby (EIS, Executive Information Systems) a systémy pro podporu rozhodování (DSS, Decision Support Systems).

U Per4mance přešli od jiných dodavatelů na řešení od Platinum díky dobré podpoře, resp. kvůli horší podpoře od „těch jiných“. Mezi další partnery Per4mance patří Cisco, Oracle, SAP a Concorde.

Zákazníci Per4mance
Mezi zákazníky firmy Per4mance patří například KB, kde mají stále nezastupitelnou roli mainframy. Ty nejen přežily, ale společně s ostatními většími systémy opět nabývá ladění jejich výkonu na stále větším významu kvůli návratu k centralizovanému pohledu na IS. Dalšími zákazníky Per4mance jsou RadioMobil, Makro ČR, Pražská energetika, Severočeská energetika, Pivovar Starobrno, nebo Univerzitní program Paradigm Plus.

Vůbec prvním zákazníkem Per4mance byla Pražská energetika, kde provedli defragmentaci databázi Oracle.

Strategie Per4mance
Strategií firmy Per4mance je specializovaná distribuce, zaměření na koncové zákazníky s rozsáhlými IS, spolupráce s firmami pro speciální oblasti (LBMS, OK System, Data Software Brno), a technická podpora dle standardů Platinum Technology.

Obrat firmy Per4mance v roce 1997 činil 30 milionů korun, v roce 1998 pak už 43 milionů korun.

Platinum začala na mainframech
Společnost Platinum původně začínala s laděním mainframové databáze DB2 od IBM. Dnes je Platinum sedmou největší softwarovou firmou na světě a mezi její strategické partnery již patří kromě IBM též Sun, HP, Oracle, SAP, PeopleSoft, Microsoft a Intel. Produkty Platinum jsou portovatelné na většinu dnešních systémů, včetně Windows NT.

Vlajkovou lodí Platinum je ProVision, který je komplexním systémem pro sledování a řízení rozsáhlých IS, především na databázi Oracle, nyní už také na jiných databázích. Tato firma si zakládá mj. na tom, že její systémy mají kromě kompatibility a snadné ovladatelnosti a systémové architektury (Console-Agent) také nízké požadavky na systémové prostředky IS, a že při ladění IS nedochází k žádným změnám ani v jádře OS, databáze, ani v jádře aplikací. Platinum má rovněž řešení pro přechod aplikací na rok 2000.

Největšími konkurenty pro Platinum, resp. Per4mance, jsou Computer Associates, APP (dodává řešení od BMC) a Deltax (dodává řešení od Compuware).

Váš názor Další článek: Dance Studio: Jednoúčelový tanečník

Témata článku: Software, Windows, Energetika, Concorde, Plyn, Console, Platinum, PeopleSoft, Dobrá ovladatelnost, Pražská energetika, Concord


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 129

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně