Ricoh nabízí digitální fotoaparát s GPS

Zajímavý produkt z kategorie: Nechybělo vám to do té doby, než jste zjistili, že je to možné. Nový fotoaparát Ricoh Caplio Pro G3 můžete doplnit GPS přijímačem a tak mít přesné informace, kdy a kde byla daná fotka pořízena.
Ricoh Caplio Pro G3 (přeloženo do angličtiny přes Babelfish) je v základu běžný 3,2Megapixelový fotoaparát s trojnásobným zoomem a ukládáním snímků na SD kartu. Prostě zcela obyčejné parametry, kvůli kterým se vám obočí rozhodně nepohne. Zajímavěji ale již vypadají možnosti rozšiřování fotoaparátu.

Přístroj lze totiž doplnit GPS kartou, WiFi kartou nebo komunikační kartou japonské mobilní sítě DoCoMo. S GPS kartou se tak budou ke každé fotce ukládat i údaje o zeměpisné poloze a ve spojení s mapovým systémem tak můžete následně přesně určit polohu, kde jste jednotlivé fotky pořizovali a získat tak zcela nový pohled na vaši dovolenou. Stejně tak GPS využijí profesionálové, kteří potřebují dokumentovat nejen podobu, ale i umístění fotografovaných objektů.

Klepněte pro větší obrázek

Zespodu vykukuje komunikační karta. Není to tedy telefon s fotoaparátem, ale spíše fotoaparát s telefonem.

S WiFi kartou odpadne připojování kabelem k počítači a fotky vycucnete i běžně vzduchem. Při vybavení komunikační kartou můžete fotky ihned posílat e-mailem nebo přes FTP. Komunikační kartu lze používat současně s GPS, takže e-mailem lze posílat nejen samotné fotky, ale i informace o poloze.

Ricoh Caplio Pro G3 se prodává už kvůli podpoře japonského DoCoMo jen v Japonsku (je tedy zbytečné přepočítávat cenu), ale velmi dobře ukazuje, kudy se budou ubírat digitální fotoaparáty v budoucnu. Dnes již nikoho neoslní velké počty Megapixelů, většina se spokojí s fotkami 10x15 s občasným tiskem na větší formát. Optika je u lepší spotřebitelské kategorie také velmi podobná, nejsou prostě vyloženě špatné fotoaparáty. V budoucnu tedy bude nutné fotoaparáty od sebe odlišit přidanou hodnotou a třeba právě GPS může být takovým skrytým trumfem.

Diskuze (4) Další článek: Nová verze Premiere hotová, bez podpory Mac OS

Témata článku: GPS, Fotografování, Fotoaparát, Jednotlivé fotky, Digitální fotoaparát, Podobný objekt, Ricoh, Občasný tisk, Fotka, Megapixel, Podobné parametry

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů