Ricoh nabízí digitální fotoaparát s GPS

Zajímavý produkt z kategorie: Nechybělo vám to do té doby, než jste zjistili, že je to možné. Nový fotoaparát Ricoh Caplio Pro G3 můžete doplnit GPS přijímačem a tak mít přesné informace, kdy a kde byla daná fotka pořízena.
Ricoh Caplio Pro G3 (přeloženo do angličtiny přes Babelfish) je v základu běžný 3,2Megapixelový fotoaparát s trojnásobným zoomem a ukládáním snímků na SD kartu. Prostě zcela obyčejné parametry, kvůli kterým se vám obočí rozhodně nepohne. Zajímavěji ale již vypadají možnosti rozšiřování fotoaparátu.

Přístroj lze totiž doplnit GPS kartou, WiFi kartou nebo komunikační kartou japonské mobilní sítě DoCoMo. S GPS kartou se tak budou ke každé fotce ukládat i údaje o zeměpisné poloze a ve spojení s mapovým systémem tak můžete následně přesně určit polohu, kde jste jednotlivé fotky pořizovali a získat tak zcela nový pohled na vaši dovolenou. Stejně tak GPS využijí profesionálové, kteří potřebují dokumentovat nejen podobu, ale i umístění fotografovaných objektů.

Klepněte pro větší obrázek

Zespodu vykukuje komunikační karta. Není to tedy telefon s fotoaparátem, ale spíše fotoaparát s telefonem.

S WiFi kartou odpadne připojování kabelem k počítači a fotky vycucnete i běžně vzduchem. Při vybavení komunikační kartou můžete fotky ihned posílat e-mailem nebo přes FTP. Komunikační kartu lze používat současně s GPS, takže e-mailem lze posílat nejen samotné fotky, ale i informace o poloze.

Ricoh Caplio Pro G3 se prodává už kvůli podpoře japonského DoCoMo jen v Japonsku (je tedy zbytečné přepočítávat cenu), ale velmi dobře ukazuje, kudy se budou ubírat digitální fotoaparáty v budoucnu. Dnes již nikoho neoslní velké počty Megapixelů, většina se spokojí s fotkami 10x15 s občasným tiskem na větší formát. Optika je u lepší spotřebitelské kategorie také velmi podobná, nejsou prostě vyloženě špatné fotoaparáty. V budoucnu tedy bude nutné fotoaparáty od sebe odlišit přidanou hodnotou a třeba právě GPS může být takovým skrytým trumfem.

Diskuze (4) Další článek: Nová verze Premiere hotová, bez podpory Mac OS

Témata článku: Fotografování, Fotoaparát, GPS, Digit, Ricoh, Megapixel, Digitální fotoaparát, Fotka, Jednotlivé fotky, Podobný objekt, Fotografovaný objekt, Občasný tisk, Podobné parametry, NAB


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu