IT Osobnosti | Virgin Galactic

Richard Branson má 70 let. Začal jako prodejce stromků, teď létá do vesmíru

  • Richard Branson je miliárdář, který výrazně promluvil i do oblasti IT, telekomunikací nebo cestování do vesmíru
  • Britský předchůdce Elona Muska se narodil 18. července 1850

Podnikatel Richard Branson stojí za více než čtyřmi stovkami firem. Promluvil jak do hudebního průmyslu, tak třeba do vesmírného cestování nebo IT. Geniální manažer s často kontroverzními názory oslaví 18. července sedmdesát let.

Anglický miliardář Richard Branson je jedním z lidí, o kterých lze říct, že úspěch a slávu nezískali díky vzdělání. Ačkoli podnikat začal už na střední škole, nejprve pěstoval a prodával vánoční stromky, choval a nabízel andulky a následně v šestnácti letech založil časopis Student. Tehdy se také rozhodl se školou skončit a ředitel mu prý řekl, že buď skončí ve vězení, nebo jako milionář. Odhadl to docela dobře. Každopádně studium mu komplikovala i dyslexie, pro kterou jeho kantoři neměli příliš pochopení.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Diskuze (2) Další článek: Kam na dovolenou? Pomůže analytická mapa českých pivovarů

Témata článku: Vesmír, Články z Computeru, Elon Musk, Cestování, Austrálie, IT Osobnosti, Virgin Galactic, Richard Branson, Nové Mexiko, Marc Andreessen, ZX Spectrum, Tichý, Rolling Stones, Pro, Jak, Virgin Mobil, Maiman, Telekomunikace, Harold Maiman, Studenti, Virgin Atlantic Airways, Portoriko, Pokrytí nákladů, Mosaic, Rey