Chrome | Revolut | Doplňky do prohlížeče

Revolut představuje rozšíření Shopper: Bezpečné a přitom pohodlné platby přímo v prohlížeči

Revolut již dlouhou dobu nabízí virtuální a jednorázové platební karty. Pro jejich použití jste museli do aplikace, kde se dají zobrazit potřebná čísla. Nově ale přichází s doplňkem pro Chrome, díky kterému budete mít karty po ruce.

Pro placení online na eshopech máte většinou na výběr několik možností (bankovní převod, karta, Google Pay a Apple Pay). Využití karty přitom bývá často ta méně pohodlná cesta – pokud ji nemáte uloženou v prohlížeči, musíte ji hledat, případně otevírat mobilní aplikaci, či jiný software, abyste mohli přepsat potřebné údaje. To platí ostatně i u uložení v prohlížeči, které většinou neukládají CVC a CVV kódy.

Klepněte pro větší obrázek 
Revolut Shopper je malé rozšíření, které umí zobrazit vaše virtuální a jednorázové karty

Revolut tak přichází s šikovným pomocníkem, rozšířením pro Chrome, který po spárování s účtem zobrazí všechny vaše virtuální a jednorázové karty. U nich si můžete nechat zobrazit či překopírovat veškeré údaje, případně je zmrazit a nastavit další bezpečnostní prvky. Snadno se tak dostanete ke svým kartám pro online placení, Revolut zde úmyslně vynechává údaje pro ty fyzické.

Jak rozšíření funguje? Podívejte se:

Zobrazení jednotlivých údajů je skryté za vaším PINem, který je stejný, jako u mobilní aplikace. Další ověření probíhá klasicky po zadání platby, které je nutné potvrdit skrze mobilní aplikaci. Je tedy na zvážení, zda této míře zabezpečení důvěřujete. Pokud ale používáte Revolut jako mezistupeň právě pro online platby, může vám nové rozšíření ušetřit čas.

Doplněk má i funkci slevových kódů a cashbacku, na který vás upozorní, tyto možnosti ale nejsou prozatím v České republice dostupné.

Revolut Shopper je ke stažení skrze Chrome Webstore.

Diskuze (22) Další článek: Nový 5nm čipset Samsung Exynos půjde proti Apple M1 a chce se prosadit v noteboocích

Témata článku: Software, Prohlížeče, Google Pay, Chrome, Mobilní aplikace, Revolut, Peníze, Apple Pay, Doplňky do prohlížeče, Fintech, Platební karta, Platba, Chrome Webstore, Aplikace, Prohlížeč, CVC, Řev, Rozšíření, Česká republika, Bankovní převod, Karta, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nejlepší aplikace pro tento týden: Kde se válčí, sledování leteckého provozu, analýza dětského pláče

Nejlepší aplikace pro tento týden: Kde se válčí, sledování leteckého provozu, analýza dětského pláče

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows