Chrome | Doplňky do prohlížeče | Revolut

Revolut představuje rozšíření Shopper: Bezpečné a přitom pohodlné platby přímo v prohlížeči

Revolut již dlouhou dobu nabízí virtuální a jednorázové platební karty. Pro jejich použití jste museli do aplikace, kde se dají zobrazit potřebná čísla. Nově ale přichází s doplňkem pro Chrome, díky kterému budete mít karty po ruce.

Pro placení online na eshopech máte většinou na výběr několik možností (bankovní převod, karta, Google Pay a Apple Pay). Využití karty přitom bývá často ta méně pohodlná cesta – pokud ji nemáte uloženou v prohlížeči, musíte ji hledat, případně otevírat mobilní aplikaci, či jiný software, abyste mohli přepsat potřebné údaje. To platí ostatně i u uložení v prohlížeči, které většinou neukládají CVC a CVV kódy.

400187600470_94551.jpg 
Revolut Shopper je malé rozšíření, které umí zobrazit vaše virtuální a jednorázové karty

Revolut tak přichází s šikovným pomocníkem, rozšířením pro Chrome, který po spárování s účtem zobrazí všechny vaše virtuální a jednorázové karty. U nich si můžete nechat zobrazit či překopírovat veškeré údaje, případně je zmrazit a nastavit další bezpečnostní prvky. Snadno se tak dostanete ke svým kartám pro online placení, Revolut zde úmyslně vynechává údaje pro ty fyzické.

Jak rozšíření funguje? Podívejte se:

Zobrazení jednotlivých údajů je skryté za vaším PINem, který je stejný, jako u mobilní aplikace. Další ověření probíhá klasicky po zadání platby, které je nutné potvrdit skrze mobilní aplikaci. Je tedy na zvážení, zda této míře zabezpečení důvěřujete. Pokud ale používáte Revolut jako mezistupeň právě pro online platby, může vám nové rozšíření ušetřit čas.

Doplněk má i funkci slevových kódů a cashbacku, na který vás upozorní, tyto možnosti ale nejsou prozatím v České republice dostupné.

Revolut Shopper je ke stažení skrze Chrome Webstore.

Diskuze (22) Další článek: Nový 5nm čipset Samsung Exynos půjde proti Apple M1 a chce se prosadit v noteboocích

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,