Revolut mění limity pro účet zdarma. Omezí výběry z bankomatu a obchodování

Revolut dlouhodobě nabízí své služby zdarma, zároveň má ale k dispozici i několik verzí předplatného. Nyní se rozhodl více znevýhodnit svou bezplatnou verzi a přimět tak uživatele k měsíční platbě za vybrané služby.

Bankovní aplikace Revolut umožňuje vedení účtu v různých měnách s výhodným kurzem pro směnu. V průběhu let navíc firma přišla s mnoha funkcemi navíc, přičemž mezi nejzajímavější je možnost obchodování s akciemi, kryptoměnami či komoditami. Tato možnost je i pro uživatele s účtem zdarma (nazývaný Standard), již od počátku ale existovala jistá omezení. Ta se Revolut nyní rozhodl rozšířit a tyto funkce tak udělat více prémiové.

Klepněte pro větší obrázek 
Revolut informuje o novinkách v e-mailu uživatelům

Funkce obchodování nově omezuje počet provedených transakcí za měsíc. Revolut všem svým plánům snížil počet možných pohybů, s výjimkou nejdražšího předplatného Metal. Zároveň také navyšuje tzv. custody fee, tedy poplatek za správu, z 0,01 % na 0,12 % ročně.

Přehled nových omezení a poplatků u obchodování:

  původní limit nový limit poplatek za transakci nad limit
Standard 3 za měsíc 1 za měsíc 28 Kč
Plus 3 za měsíc 3 za měsíc 28 Kč
Premium 8 za měsíc 5 za měsíc 28 Kč
Metal neomezeně neomezeně  

Tyto změny nabydou v platnost již 1. března 2021. K tomu zůstávají v platnosti i veškeré další poplatky, které mohou nastat, převážně ty za směnu kryptoměn a komodit. Jejich přehled najdete v ceníku na stránkách Revolutu.

Změn se dočkají výběry z bankomatu i platby

Největší změny se ale týkají výběrů z bankomatu. To se přitom dotkne všech, kteří Revolut využívají jako standardní banku. Každý z účtů (ať už placený, či zdarma), má finanční limit, který je možné vybrat v rámci jednoho měsíce zdarma a to nehledě na bankomat, který využijete. Zde si jen musíte dát pozor, aby vám poplatek přímo nezaúčtoval daný bankomat.

Přehled limitů a poplatků pro výběr z bankomatu:

  Měsíční limit pro výběr zdarma Počet výběrů zdarma Poplatek za další výběr
Standard 4 500 Kč 5 30 Kč nebo 2 % z částky
Plus 4 500 Kč neomezeně 30 Kč nebo 2 % z částky
Premium 9 000 Kč neomezeně 30 Kč nebo 2 % z částky
Metal 22 000 Kč neomezeně 30 Kč nebo 2 % z částky

Nově je zaveden i limit na počet výběrů u účtu zdarma. Poplatek se vám tak nově zaúčtuje kdykoliv, kdy překročíte jedno z těchto dvou omezení. Ten sice zůstává na 2 % z vybrané částky nad měsíční limit, zároveň ale dochází ke stanovení jeho minimální výše na 30 korun za výběr. Počet výběrů se týká pouze verze zdarma, nové počítání poplatků je ale společné i pro placené účty.

Omezí se zahraniční platby mimo SEPA

Další poplatky se zavádí i u převodů. Stále ale platí, že veškeré lokální převody v domácí měně,  platby v eurech v rámci SEPA a platby ostatním uživatelům Revolutu jsou zdarma.

Nové poplatky se tak týkají těch, kteří posílají platby jinam, případně v jiné měně. Doposud Revolut rozlišoval mezihraniční a SWIFT platby, nyní ale vše sdružuje do jedné kategorie. Standard a Plus uživatelé nemají žádnou zdarma, Premium pouze jednu a Metal tři transakce. Všechny ostatní jsou zpoplatněny poplatkem 10 až 150 korun v závislosti na měně.

Nové poplatky za výběry a transakce nabydou v platnost 23. dubna 2021.

Pro běžného uživatele se tak téměř nic nemění, pokud ale Revolut využíváte právě kvůli těmto některým službám a předplatné nyní nemáte, možná k němu budete nuceni přistoupit či přejít ke konkurenci. Firma si vybudovala poměrně širokou uživatelskou základnu právě na službách zdarma, nyní se ale zaměřuje na udržení stability a generování zisku. To se jí totiž doposud příliš nedaří – příjmy sice rostou, stále se ale zvětšuje generovaná ztráta.

Diskuze (9) Další článek: Apple začal nabírat inženýry pro vývoj technologie 6G. Pro novou síť si vyvine vlastní modem

Témata článku: Mobilní aplikace, Revolut, Peníze, Banka, Fintech, Limit, Transakce, Platba, Bankomat, Uživatelé, Poplatek, Standard, Obchodování


Určitě si přečtěte

Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 76

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 113

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 120

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie