Apple | Hardware | Procesory

Revoluční křemík: Co bude znamenat přechod Applu na vlastní čipy

Po patnácti letech složitého vztahu oznámil Apple rozchod s Intelem a vyvíjení vlastní hardwarové platformy. Z části bude stavět na licencovaném ARM, především ale půjde o vlastní vývoj vedlejších komponent včetně grafického jádra.

Apple na letošní vývojářské konferenci WWDC oznámil přechod počítačů Mac na svoje vlastní procesory. Je to přelomový okamžik, který si zaslouží hlubší rozebrání. 

Víc než ARM

O tomto kroku se spekulovalo dlouhé roky a popravdě se o této možnosti šuškalo už od okamžiku představení prvního iPadu. Tehdy se totiž ukázalo, že Intel (potažmo x86) ztrácí především v úsporných procesorech a místo Atomu se Apple rozhodl pro čipset postavený na architektuře ARM. A postupný vývoj – ať už na straně samotné společnosti ARM, která svoje produkty licencuje dalším výrobcům, nebo samotného Applu – ukázal, že dozrál čas na přechod i v případě počítačů.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Microsoft, Apple, Hardware, Intel, Procesory, Články z Computeru, iOS, iPhone, MacBook, Architektura, iPad, SSD, ARM, Atom, Adobe, Siri, iPad Air, WWDC, Aplikace, Mac App Store, Počítač, Mac, Xcode, Rosetta, BudeOde dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály