Retro v moderním balení. Prohlížeč Vivaldi 4.0 dostal RSS čtečku i e-mailový klient

Názory k článku

djmetlicka  |  09. 06. 2021 13:21  |  Microsoft Windows 10 Chrome 91.0.4472.77

No zas vyskusam. Chcel by som sa fakt zbavit zavislosti na Chrome. Vivaldi je najhorucejsi kandidat ale pokazde snim po par tyzdnoch narazim na niejake performance issue. Ako nenacitavanie videi, resp. delay atp. Toto ma Chrome proste vyladene ako blazon. Neviem cim to je a co to sposobuje ale stve ma to. A druha vec je ta ze Vivaldi na mojom starsiom Macbooku Pro zahrieva stroj jak sialeny pri prehravani videa. A bateriu ani nehovorim. Na MBP zatial Safari a Chrome co sa tyka tychto veci :(Kazdopadne ak by sa nasiel niekto kto mal podobny problem a podarilo sa mu ho vyriesit dajte vediet prosim. Fakt rad by som Vivaldi pouzival ako main browser

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
KRtek.tm  |  10. 06. 2021 01:15  |  Microsoft Windows 10 Chrome 91.0.4472.79

Protože jsem konzervativní uživatel počítače a těžce nesu všechny změny designu, fungoval jsem dlouhou dobu na prohlížeči Waterfox Classic. Nicméně drtivá většina webů, kam chodím, už tento prohlížeč označuje jako nekompatibilní a zastaralý.
Je pro mě velmi těžké přejít na Chrome/Chromium/Firefox/Edge, už jen kvůli absenci nativních gest či nastavitelné polohy panelu s taby. Gesta doinstalovaná jako rozšíření nefungují na tzv. interních stránkách jako je nastavení atd., což je pro uživatele přinejmenším diskomfortní. TreeStyleTab a jiná rozšíření pro panel s taby zas bohužel vypadají v prohlížeči dost divně a navíc taby zůstávají v horní liště. Tento neduh by řešil Edge, kde ale nejde panel s taby přesunout z levé strany na pravou.
Po nainstalování Vivaldi jsem se rozhodl ihned přemigrovat. Pár věcí jsem musel snést jako kompromis za přechod na moderní prohlížeč (zanořování tabů pod jiné taby nemá elegantní stromovou strukturu, ale lze je zanořit o jednu úroveň do takových skupin, budu si muset trochu zvykat, u gest zase nelze zobrazit linku tahu, což je ale problém ryze kosmetický).
Migrace proběhla velmi rychle, doinstaloval jsem pouze rozšíření Ublock Origin (protože s integrovaným blokátorem reklam se mi například nezobrazuje tlačítko uživatelského profilu po přihlášení zde na živě.cz atd.) a Social Fixer for Facebook a trochu si poladil barvy, aby to více vypadalo jako Windows 2000.
Velká spokojenost, konečně je to zase prohlížeč, který nenutí uživatele všechno luštit z neintuitivních ikonek, dovoluje mu relativně velkou svobodu co se týče nastavení a nenutí profesionální uživatele instalovat v podstatě žádná další řešení od třetích stran.
Za mě 10/10 bodů, k Waterfoxu se nevracím.edit: Vivaldi se evidentně prezentuje jako user agent Chrome 91.0.4472.79

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor