Nejsem hnidopich ale každý magor dnes ví, že patlat všechno dohromady v jednom článku je hodně pošetilé.Cituji:"U těchto dvou slov je dle pravidel připuštěna dvojí výslovnost i pravopis – jedná se o dublety, které se obě považují za pravopisně správné. Můžeme tedy psát renesance i renezance (v jednom komplexním textu byste však oba způsoby psaní neměli kombinovat a měli byste použít jen jeden)."
Pritom jde o pevnosti barokni. Nejsem az tak historicky vzdelan - prvni idea tohoto stylu mohla vzniknout v pozdni renesanci, ale masove rozsireni bylo behem baroka i po nem v klasicismu, ztratily smysl az s vykonnym zezadu nabijenym delostrelectvem 19. stoleti. Jde o ikonickou pevnost Prusko-Rakouskych valek, Naopolenskych dob, ctvercu pechoty, predem nabijenych kanonu. To mi do renesance moc nesedi.
Terezínhttps://en.mapy.cz/zakladni... Komárnohttps://en.mapy.cz/zakladni... ---Terezín je ještě zachovalý, v Komárně už to není tak vidět.
Josefov, Vysehrad (ano, ten v centru Prahy)... jich jeste je. Snad i u Olomouce neco.
Vidíte - Josefov je také krásný příklad ...https://en.mapy.cz/zakladni...
Jsem jediný, koho ze slova "ReneZanční" a "ReneZance" z pera žurnalisty zamrazí??
Si to popletl s povolenim Z v -ismech. Jenze i tam bylo jen povoleno a ne prikazano. Lec i kdyby ustav pro jazyk znelegitimnil s, pisu ho tam furt. Z je odpornost.
Nejlepší na tom je, že dále v textu už je správně "renesanční". Asi nadpisy píše někdo jiný, nebo to je záměr, aby na takovou nehoráznost někdo kliknul ze zvědavosti.
Nejsi ty taky jeden z těch pošuků, co strkají "s" i tam, kde vůbec nemá co dělat? Jednoho takovýho znám a ty články se vůbec nedají číst. Obojí je správně a varianta se "s" je v dnešní době spíš knižní, i když přípustná. Víš při své angažované hlouposti o tom, že slovo klasický se dřív psalo se dvěma "s"? A že želva se psala "želv" a byla rodu mužského?Hledáš problém tam, kde není - asi jako ty feministky, co tehdy tak krákaly na reklamu Bernarda, až nás s tím média otravovala měsíc v kuse.
Jsem konservativec a proto používám robotický vyssavač a rosum.Classic se v angličtině používá furt a żółw, čteno žulv, je v polštině furt v mužském rodě.
Co je nám po cizích jazycích?
Bohužel živě je konservativní až moc a nemá editaci příspěvku, tak musím dalším. "ReneZanční" pevnost působí na první přečtení jako pevnost, jež nepřítele desintegruje rychlými vibracemi.Nehledě na to, že tento druh pevností je vlastně barokní.
Editaci příspěvků má, ale jen pro přihlášené na svou quasi-identitu. Naopak nedovoluje psát sekunda (to že to jde mě na to neberte ohled, já jsem trochu jiný level a používám mozek na louskání a přemýšlení) protože: kunda. Zato dovolí napsat nějakou odvozeninu píčovat (přesné znění mi vypadlo z paměti, ale viděl jsem nedávno) 😀 Dnes dokonce zavedla pro všechny co mají třeba jen naistalovaný AdBlocker (já mám AdBlocker Plus) že mají všechen text rozsypaný B-]
Vase tajemstvi obejiti robota odhalil plaintext v notifmailu :) Ale zakaz spravneho pojmenovani vteriny je vskutku bizarni implementaci afrolistu.
Ano je to prosté. Ty nejlepší věci jsou jednoduché.
Vterina spravnym pojmenovanim je. Uhlove jednotky ovsem.
Přesně tak - a chyba v historickém datování je horší prohřešek než (sporná) pravopisná nepřesnost.
Doporučuji se poněkud dovzdělat. Ano oba výrazy jsou správné, nicméně zrovna u tohoto slova je základní tvar s "S"https://prirucka.ujc.cas.cz/
Tak gramaticky se to může obojí psát se S i se Z, oba tvary jsou správné. Jediné co dělá autor špatně je to, že míchá oba tvary dohromady, buď to v jednom článku píšu vždy se Z nebo se S.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.