SSD | Servery | Toshiba

Rekordní SSD má kapacitu 30 TB a v rychlosti nemá konkurenci. Vyrobí je Kioxia

Tento rok se dočkáme velké spousty nových výkonných SSD, které budou využívat možností zvýšené propustnosti PCI Express 4.0. Společnost Kioxia (dříve Toshiba) ale představila výjimečný kousek už nyní.

SSD Kioxia CM6 je určené pro serverové nasazení. Uvnitř se ukrývají 96vrstvé čipy BiCS flash a řadič s podporou až 18kanálového zapojení. Díky tomu nabízí rekordní kapacity a rychlosti.

SSD bude v prodeji ve verzi s kapacitou až 30,72 TB, přičemž rychlost sekvenčního čtení je až 6,9 GB/s a při zápisu 4 GB/s. Hlavní předností je ale hodnota IOPS při čtení, která je až 1,4 milionu. V případě zápisu je to ale už výrazně horší – pouze 170 tisíc IOPS. Je tak jasné, že SSD je určené hlavně tam, kde je nutné opravdu rychlé čtení dat.

Kioxia nabízí i druhý model CD6, který má s 16kanálovým řadičem rychlost čtení maximálně 6,2 GB/s a 4 GB/s u zápisu a maximální hodnoty IOPS jsou 1 milion a 750 tisíc při čtení, respektive zápisu. Konfigurace je tak více zaměřená na větší výkon při zápisu dat. Maximální kapacita u tohoto modelu je 15,36 TB.

SSD podporují dle varianty 1 a3 3 celkové přepisy denně a využívají moderní rozhraní U.3 a NVMe 1.4. Z pohledu konstrukce se jedná o 2,5palcové disky, které ale mají větší tloušťku 1,5 cm.

Diskuze (5) Další článek: Mattel zařadil do nabídky model Cybertrucku v měřítku 1:10. Okamžitě se vyprodal

Témata článku: SSD, Datacentra, Servery, Toshiba, PCI Express, Řek, Zápis, Konkurence, Kioxia, Kapacita, Rychlost, Čtení


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj počtu nakažených onemocněním Covid-19 v Česku ** Mapa podle okresů, počty testovaných, přehled podle věku ** Průběžně aktualizované grafy

Marek Lutonský | 158

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk