AMD | Grafické karty | Přetaktování

Rekord v přetaktování grafické karty Radeon RX 6900 XT. Frekvenci se podařilo dostat na neuvěřitelných 3,2 GHz

Zatímco procesory se frekvencí z výroby dostaly i přes hranici 5 GHz, u grafických čipů je situace jiná a frekvence se pohybují mnohem níže. Novou úroveň však přinesly grafické karty AMD řady Radeon RX 6000, které v případě turbo frekvencí dosahují vysoko přes hranici 2 GHz.

Nejnovější model Radeon RX 6700 XT má základní frekvenci 2 321 MHz a turbo dokonce až 2 581 MHz. Známý nadšenec přetaktování a úprav všeho druhu – derBauer se ale zaměřil na nejvýkonnější model Radeon RX 6900 XT.

Pomocí speciálního bloku přímo na grafické čipu a neustále přilévání kapalného dusíku s teplotou −196 stupňů °C se podařilo dostat frekvenci na neuvěřitelných 3 225 MHz, což je nový světový rekord.

Je nutné dodat, že tento rekord byl splněn bez použití úprav v napájecí kaskádě samotné grafické karty, což je velký rozdíl oproti dřívějším zářezům. Použitou kartou byl model PowerColor LiquidDevil Ultimate s 16fázovým napájením a třemi osmipinovými konektory PCI Express.

Rekord byl proveden na základní desce Asus Apex s procesorem Intel Core i9-11900K.

Diskuze (4) Další článek: Centrální stupeň rakety SLS se vydává na Floridu k prvnímu startu

Témata článku: AMD, Intel, Grafické karty, Rekordy, Přetaktování, Radeon RX 6000, Grafická karta, GHz, Model, PCI Express, Radeon, Rekord, Grafický čip, Frekvence, MHz, Grafické karty na Heureka.cz